З США до України прибули ракетні комплекси великої дальності HIMARS

З США до України прибули ракетні комплекси великої дальності HIMARS

Міністр оборони України Олексій Резніков подякував США за доставку ракет великої дальності, які країна терміново попросила, щоб допомогти зрівняти шанси у боротьбі з Росією, пише Business Insider.

«HIMARS прибули в Україну. Дякую моєму колезі та другу @SecDef Ллойду Дж. Остіну III за ці потужні інструменти! Літо буде спекотним для російських окупантів. І останнім для деяких з них», – написав Резніков у четвер.

США пообіцяли чотири високомобільні артилерійські ракетні системи (HIMARS). Очікується, що Білий дім вже в четвер пообіцяє доставити ще чотири. Це озброєння є більш досконалим, ніж існуючі артилерійські можливості України, і здатне вражати цілі на відстані до 50 миль (80 км).

Адміністрація Байдена схвалила передачу HIMARS наприкінці травня. Росія гнівно відреагувала на цей крок, оголосивши його ескалацією, яка зустрінеться з жорсткою відповіддю.

У рамках угоди українські лідери пообіцяли стріляти лише по цілях всередині України, а не використовувати їх для обстрілу за межами її кордону по Росії.

Зброя великої дальності стала ключовою у війні, яка все більше зосереджується на артилерійських двобоях між двома арміями. Більша дальність означає можливість вразити ворога, не отримавши удару у відповідь.

Перед тим, як про поставку було оголошено в четвер, американські війська навчали українські війська використовувати HIMARS, сказав Колін Х. Кал, заступник міністра оборони з питань політики, на нещодавньому брифінгу в Пентагоні.

Leave a Reply

Your email address will not be published.