13 Липня, 2024

Голова МЗС України: “правильні інструменти” повернуть українців з-за кордону

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що «правильні інструменти та взаємодія» надихнуть українців повернутися з-за кордону, повідомляє Ukrainska Pravda.

Голова МЗС України: "правильні інструменти" повернуть українців з-за кордону

Про це він заявив на спільній пресконференції з першою леді України Оленою Зеленською. За словами Кулеби, для того, щоб українці повернулися додому, їх не можна «примушувати».

«Ми повинні знайти правильні слова, правильні інструменти та правильну взаємодію. У цьому питанні [повернення українців — ред.] ми не можемо тиснути», — сказав Кулеба, не уточнюючи, про які інструменти йдеться.

За його словами, спілкування з урядами країн, у яких зараз перебуває найбільша кількість українців, показує, що, з одного боку, вони задоволені, що українці живуть, працюють та адаптуються в їхніх суспільствах, а з іншого — хочуть допомогти їм повернутися.

«Вони [уряди країн, які приймають українців — ред.] перебувають у дуже скрутному становищі, оскільки не можуть діяти примусово. І те ж саме з нами», — зазначив міністр.

Він заявив, що серед загальної кількості українців за кордоном є ті, хто не має куди повертатися, або не може цього зробити через хворобу, необхідність догляду за близькими або інші нагальні гуманітарні труднощі.

«Я думаю, якщо цю групу залишити осторонь, то прикладом для решти українців, які зараз за кордоном, є всі ми, присутні в цій залі. Ті, хто сьогодні складає іспити в університетах, працює в полях, на заводах, у бізнесі, слугують чітким доказом того, що можна жити, розвиватися і виховувати дітей в Україні», — сказав Кулеба.

Нагадаємо, що Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для людей, які тікають від російської агресії проти України, ще на один рік — з 5 березня 2025 року до 4 березня 2026 року. У лютому Кулеба закликав українців, які виїхали з України під час повномасштабного вторгнення Росії, повернутися і допомогти захищати свою Батьківщину.

Постійний представник України при ЄС Всеволод Ченцов передбачив, що в 2025 році між державами-членами ЄС та Києвом розгорнеться так звана «боротьба за українських громадян».

Голова МЗС України: "правильні інструменти" повернуть українців з-за кордону