Грін-карта для українських біженців є важливим документом, який дозволяє отримати статус законного постійного мешканця Сполучених Штатів. Біженці з України, які перебувають у США щонайменше один рік, мають можливість подати заяву на отримання грін-карти.
Але є значний нюанс – це не стосується переселенців із тимчасовим захисним статусом, який має більшість тих, хто поїхав з України після 22 лютого 2022 року. Йдеться саме про людей, які мають статус біженця (refugee status). Процедура, відома як adjustment of status, дозволяє отримати постійне місце проживання в США.
Основні вимоги для отримання грін-карти для українських біженців:
- Подання форми I-485. Українські біженці повинні правильно заповнити та подати Форму I-485 (Заява на реєстрацію постійного місця проживання або зміну статусу).
- Фізична присутність у США. Ви повинні перебувати на території США протягом одного року після отримання статусу біженця на момент подачі заяви.
- Статус біженця. Ваш статус біженця відповідно до розділу 207 Закону про імміграцію та національність не має бути скасованим.
- Допустимість до США. Щоб мати право на грін-карту, ви повинні відповідати вимогам до допустимості або мати можливість отримати звільнення від недопустимості через Форму I-602 (Заява про звільнення від підстав для виключення).
Грін-карта: Процедура подання для українських біженців
Українські біженці, які відповідають всім вищезазначеним критеріям, повинні подати Форму I-485 до Служби громадянства та імміграції США (USCIS). Ця форма є ключовою для отримання грін-карти та легалізації вашого постійного проживання у США. Перед подачею обов’язково ознайомтесь з Інструкціями для Форми I-485, щоб забезпечити правильне її заповнення.
Інші документи можна знайти тут, про них ще поговоримо у наступних матеріалах UA Diaspora.
Що робити, якщо ви не відповідаєте вимогам?
Деякі підстави недопустимості можуть бути скасовані для біженців через подання форми I-602. У разі успішного отримання звільнення, ви зможете продовжити процес подачі заявки на грін-карту. Для більш детальної інформації про можливі звільнення та інші форми захисту, зверніться до політики USCIS.
Як довго можна жити у США, якщо грін-карта закінчилася: нове правило від USCIS