13 Жовтня, 2024

Якою може бути політика Камали Гарріс щодо України у разі обрання президенткою США

Якщо віцепрезидентка США Камала Гарріс буде обрана президенткою у листопаді, вона увійде на посаду з досвідом зовнішньої політики, який визначався її роботою сенаторкою під час президентства Дональда Трампа та її часом на посаді № 2 при одному з найбільш досвідчених президентів з міжнародних питань в історії Америки. Про це пише Politico.

Якою може бути політика Камали Гарріс щодо України у разі обрання президенткою США

У більшості сфер Гарріс, ймовірно, продовжуватиме багато з цілей зовнішньої політики президента Джо Байдена. Адміністрація Гарріс, ймовірно, надасть сильну підтримку зусиллям України у війні та продовжуватиме ініціативи з поглиблення альянсів в Азії та Тихоокеанському регіоні в умовах геополітичного піднесення Китаю. Вона, ймовірно, продовжуватиме надавати потужну підтримку Ізраїлю та іншим союзникам на Близькому Сході.

Однак щодо війни Ізраїлю з ХАМАС, Гарріс висловила більше співчуття до становища палестинців, що може заспокоїти арабо-американських виборців та інших, які стурбовані підтримкою Байденом військових дій Ізраїлю в Газі.

Як і Байден, Гарріс є сильною прихильницею України в її обороні проти Росії і, ймовірно, переважно продовжуватиме його політику. У червні Гарріс представляла США на саміті за мир в Україні, де вона провела свою шосту зустріч із Зеленським. Вона висловлювала сильну підтримку трансатлантичній співпраці у підтримці Києва.

Гарріс сказала в інтерв’ю NBC News цього року, що Україна може продовжувати розраховувати на підтримку з Вашингтона, поки війна триває: “Україні потрібна наша підтримка. І ми маємо надати її”. На цьогорічній Мюнхенській конференції з безпеки Гарріс також повторила обіцянку адміністрації Байдена підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно».

Вона також була суворою критикою Володимира Путіна, звинувачуючи його у смерті російського опозиціонера Олексія Навального цього року. Гарріс критикувала напади Росії на українських цивільних як «злочини проти людства» і пообіцяла притягнути владу Москви до відповідальності.

«Для всіх тих, хто вчинив ці злочини, і для їхніх начальників, які є співучасниками цих злочинів, ви будете притягнуті до відповідальності», — сказала Гарріс у 2023 році в Мюнхені.

Якою може бути політика Камали Гарріс щодо України у разі обрання президенткою США

Нещодавно Гарріс критикувала Трампа на передвиборчій кампанії за його попередні заяви, в яких він стверджував, що виведе США з НАТО.

«Дональд Трамп прийняв Путіна — сказала Гарріс на заході кампанії 11 липня в Північній Кароліні. — Це відбувається не тільки сьогодні. Це відбувалося, коли він, Трамп, погрожував залишити НАТО і заохочував Путіна вторгатися до наших союзників».