Пентагон підтвердив, що США не введуть нових обмежень на використання американської зброї Україною, навіть якщо Північна Корея приєднається до війни на боці Росії, пише Reuters.
Це рішення було озвучене на тлі повідомлень про можливе розгортання підрозділів північнокорейських військ у Курській області Росії.
Такі дії Північної Кореї викликали занепокоєння на Заході, особливо з огляду на можливість ескалації війни, яка триває вже понад два з половиною роки. Західні експерти застерігають, що присутність північнокорейських військ може стати способом для Росії компенсувати значні втрати на фронті й продовжувати наступ у східних регіонах України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив стурбованість поглибленням військової співпраці між Росією та Північною Кореєю. За його словами, така співпраця становить загрозу для безпеки як Індо-Тихоокеанського регіону, так і Євро-Атлантики. Президент США Джо Байден також назвав цей розвиток подій “дуже небезпечним”. Згідно з даними Пентагону, зараз у Росії перебуває приблизно 10 000 північнокорейських солдатів, хоча минулого тижня ця кількість оцінювалася в 3 000. Чимало з них уже прямують до Курської області, де можуть бути залучені до бойових дій або підтримувати їх, заявила речниця Пентагону Сабріна Сінгх.
Росія раніше заперечувала чутки про присутність північнокорейських військових, але нещодавно президент Володимир Путін підтвердив, що це питання “належить до внутрішніх справ Росії та її партнерства з КНДР”. Він також застеріг, що Москва відповість, якщо Захід допомагатиме Україні завдавати ударів углиб російської території.
Українська розвідка заявила, що перші підрозділи КНДР вже зафіксовані у прикордонній з Україною Курській області. Президент України Володимир Зеленський назвав ці дії Росії черговою ескалацією, а міністр закордонних справ Андрій Сибіга звернувся до союзників із закликом зняти обмеження на далекобійні удари по Росії.
Північна Корея та Росія поглиблюють військове партнерство після зустрічей їхніх лідерів у Далекосхідному регіоні Росії торік та підписання угоди про стратегічне партнерство у червні цього року.