20 Липня, 2024

РФ звинувачує Україну у збитті літака, де нібито були військовополонені українці

Міністерство оборони Росії звинуватило Україну в середу у збитті військового літака, який нібито перевозив українських військовополонених, над Бєлгородською областю на заході РФ, внаслідок чого загинули всі, хто був на борту. Про це пише CBS News.

РФ звинувачує Україну у збитті літака, де нібито були військовополонені українці

Твердження про те, як саме був збитий літак ІЛ-76, не вдалося підтвердити незалежно. Російське міністерство заявило, що російські радіолокаційні системи нібито виявили запуск двох українських ракет, які вразили літак.

Українські чиновники застерегли від розповсюдження неперевіреної інформації, а Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими країни заявив, що «противник активно проводить інформаційні спецоперації проти України, спрямовані на дестабілізацію українського суспільства».

У заяві, опублікованій пізніше в середу, Збройні сили України не згадували конкретно авіакатастрофу в Бєлгороді, але зазначили про нещодавню «інтенсивність обстрілів» у регіоні, що вони назвали прямою відповіддю на «збільшення кількості російських військово-транспортних літаків, які нещодавно прямували до аеродрому Бєлгород», які були пов’язані з матеріально-технічним забезпеченням ракетних ударів Росії, що тривають на сході України.

Українські військові заявили, що «продовжуватимуть вживати заходів щодо знищення засобів доставки, і контролю над повітряним простором для знищення терористичної загрози», яку представляє Росія.

Міністерство оборони Росії повідомило, що літак перевозив українських військовополонених з підмосковного Чкаловського до Білгорода, нібито для обміну полоненими. Російське державне агентство РИА Новости повідомило, що в літаку перебувало 65 військовополонених, а також шість членів екіпажу та троє людей супроводу.

РФ звинувачує Україну у збитті літака, де нібито були військовополонені українці

Офіційний представник США повідомив, що наразі немає ознак того, що ракета, випущена з України, влучила в літак, і що залишається незрозумілим, чи були українці на борту літака.