Міжнародна допомога Україні до кінця року перевищить $31 млрд

Міжнародна допомога Україні до кінця року перевищить $31 млрд

За прогнозами Національного банку України, до кінця року обсяг міжнародної допомоги Україні перевищить $31 млрд, пише Ukrinform. Про це в четвер заявив голова НБУ Андрій Пишний.

«У другому півріччі 2022 року міжнародна фінансова допомога Україні суттєво зросла. Прогнозовано, що до кінця року вона перевищить 31 млрд доларів», – сказав Пишний.

Він зазначив, що міжнародна фінансова допомога, необхідна для фінансування дефіциту бюджету та відновлення економіки, надходитиме і в 2023 році.

«Якщо говорити про те, що Євросоюз і США вже оголосили про попередні наміри надати Україні 18 млрд євро і близько 10 млрд доларів відповідно», – сказав Пишний.

Він нагадав, що НБУ досяг певного прогресу в узгодженні з МВФ нової програми моніторингу за участю виконавчої ради МВФ. Повне затвердження цієї програми сприятиме залученню фінансування від інших міжнародних донорів у 2023 році. У НБУ очікують, що Extended Fund Facility буде затверджено для України після закінчення програми моніторингу.

МВФ підтримує Україну з початку повномасштабного вторгнення. У березні 2022 року Україна отримала $1,4 млрд за інструментом швидкого фінансування (RFI). У жовтні 2022 року Україна отримала $1,3 млрд додаткового екстреного фінансування від МВФ.