Ізраїль попередив, що надасть Україні високоточні ракети, якщо Іран озброюватиме Росію

Ізраїль попередив, що надасть Україні високоточні ракети, якщо Іран озброюватиме Росію

Іран близький до передачі балістичних ракет Росії, повідомляє медіакорпорація Кан. Глава Штабу національної безпеки Ізраїля Еяль Хулата попередив: якщо Іран не зупинять, Ізраїль також розмістить високоточні ракети в Україні.

Ізраїль висловив протест Росії у зв’язку з використанням куплених нею у Ірану БПЛА у ході бойових дій на території України. Це було висловлено у рамках розмови між послом Ізраїлю та заступником міністра закордонних справ Росії Михайлом Богдановим, повідомило джерело, обізнане про деталі бесіди.

В Ізраїлі вважають, що Іран близький до того, щоб передати Росії балістичні ракети, за винятком проданих безпілотників типу Shahed-136. Після цього Глава Штабу національної безпеки Ізраїля Еяль Хулата застеріг від цього кроку і сказав, що якщо зусилля Ірану не буде зупинено, Ізраїль також може розмістити високоточні ракети в Україні.

Міністр закордонних справ Ірану два тижні тому визнав, що Іран передав Росії безпілотники за кілька місяців до вторгнення в Україну, заявивши, що його країна передала Росії «обмежену кількість безпілотників» і не поставила ракети.

За словами міністра, Тегеран організував переговори з українськими представниками і попросив їх надати докази використання Росією ракет, вироблених у Ірані, але на переговори вони нібито не з’явилися. У МЗС України відреагували на іранське визнання та заявили, що «наслідки для Тегерана будуть великими та серйозними».