18 Липня, 2024

Двох українських кінематографістів запросили до лав Американської кіноакадемії

Американська академія кінематографічних мистецтв і наук (AMPAS) цього року запросила до своїх лав українських кінематографістів Мстислава Чернова та Сергія Лозницю. Про це розповідає Ukrainska Pravda.

Двох українських кінематографістів запросили до лав Американської кіноакадемії

Запрошення були надіслані 487 митцям з усього світу, серед яких актори, режисери, художники по костюмах та директори кінофестивалів.

Мстислав Чернов, відомий як документаліст та воєнний кореспондент, отримав запрошення в категорії «Документальні фільми». Його документальний фільм «20 днів у Маріуполі», знятий під час облоги українського міста російськими силами, здобув цього року «Оскар».

Сергій Лозниця, ще один український режисер, також отримав запрошення у категорії «Документальні фільми». Він був виключений з Української кіноакадемії в березні 2022 року через участь його фільмів у російському кінофестивалі «Від Львова до Уралу».

А під час Каннського міжнародного кінофестивалю в травні 2022 року Лозниця засудив бойкот російської культури під час війни в Україні, який ініціювала саме Українська кіноакадемія. Але це не завадило Американській академії його запросити.

«Ми раді вітати новий клас членів Академії цього року. Ці надзвичайно талановиті митці та професіонали з усього світу зробили значний вплив на нашу кіноспільноту», — зазначили генеральний директор Академії Білл Крамер та президент Джанет Янг у своїй заяві.

Академія кінематографічних мистецтв і наук, заснована 11 травня 1927 року, відома своєю основною метою — популяризацією кіномистецтва. Щорічно вона організовує найпрестижнішу кінопремію у світі — «Оскар», переможців якої обирають члени Академії. Якщо всі запрошені цього року приєднаються до AMPAS, загальна кількість членів з правом голосу складе 9934 особи.

Двох українських кінематографістів запросили до лав Американської кіноакадемії