11 Жовтня, 2024

Конгрес США закликає визнати РФ постійною загрозою для світової безпеки

Двопартійний комітет Конгресу США закликав уряд переглянути політику щодо Росії, яка була встановлена після завершення Холодної війни, і визнати Москву “постійною” загрозою для глобальної безпеки. Про це повідомляє видання The Hill з посиланням на звіт Гельсінської комісії, який був отриманий перед його офіційною публікацією, пише Ukrinform.

Конгрес США закликає визнати РФ постійною загрозою для світової безпекиУ звіті зазначено, що Вашингтон повинен змінити свій підхід до Росії так, як це було зроблено щодо Китаю останніми роками, і виділяти ресурси відповідно до цієї нової стратегії. Це включає значне посилення військової та гуманітарної допомоги Україні, а також надання можливості українським Збройним Силам завдавати ударів по території Росії за допомогою американської зброї.

Звіт також наголошує на необхідності забезпечення перемоги України у її оборонній війні проти Росії. Комітет закликає до надання “масивної” допомоги Києву, що виходить за межі зобов’язань адміністрації президента Джо Байдена та суперечить позиціям колишнього президента Дональда Трампа і його союзників у Конгресі.

Проте, республіканський голова комітету, Джо Вілсон, заявив, що не вірить у можливість угоди між Трампом і Путіним.

“У мене немає сумнівів, що Дональд Трамп розпізнає нещирість воєнного злочинця Путіна”, — сказав Вілсон у коментарі для The Hill.

Конгрес США закликає визнати РФ постійною загрозою для світової безпекиВіцепрезидентка США Камала Гарріс, яка є кандидаткою від Демократичної партії на наступних президентських виборах, раніше заявила, що продовжить політику Джо Байдена щодо підтримки України.

Звіт також наголошує, що попри важливість президентських виборів, саме настрої в Конгресі будуть вирішальними для встановлення глобальних пріоритетів США.

Республіканські законодавці, як очікується, підтримають висновки, що Сполучені Штати повинні готуватися до тривалого протистояння з Росією, зважаючи на її багатовікову історію агресії та імперіалізму щодо сусідів та Європи загалом.