Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що він шукає «спільну мову» у переговорах цього тижня зі своїм китайським колегою щодо закінчення війни в Україні, повідомляє ABC News.
Кулеба зустрівся в середу з міністром закордонних справ Китаю Ваном Ї в Гуанчжоу, великому торговому та виробничому центрі на півдні Китаю. Це перший візит українського міністра закордонних справ до Китаю з моменту вторгнення Росії в Україну, яке ускладнило відносини України з Китаєм.
«Я переконаний, що справедливий мир в Україні є стратегічним інтересом Китаю, і роль Китаю як глобальної сили миру є важливою», — сказав Кулеба у вступній промові.
Китай має тісні зв’язки з Росією і виступає за закінчення війни, яке враховувало б інтереси обох сторін. Ця позиція поставила його в конфлікт не тільки з Україною, а й з західноєвропейськими країнами та США, які вимагають від Росії відступу як основи будь-якого врегулювання. Китай не брав участі в мирному саміті щодо України у Швейцарії минулого місяця, на якому Росія не була представлена.
Очікувалося, що Кулеба буде агітувати китайських офіційних осіб взяти участь у ще одній мирній конференції, яка планується до початку американських президентських виборів на початку листопада. Його візит відображає розрахунок на те, що будь-яка угода про мир, вигідна Україні, ймовірно буде неможливою без підтримки Китаю.
Китайські офіційні особи підкреслили, що дві країни мають дружні стосунки та співпрацю. Вказуючи на зростання торгівлі між ними, Ван сказав у своїй вступній промові, що відносини продовжують розвиватися нормально «попри складні та постійно змінювані міжнародні та регіональні ситуації».
Кулеба прибув до Китаю у вівторок і планує виїхати в п’ятницю. У відео, опублікованому пізно ввечері у вівторок на його акаунтах у соціальних мережах, Кулеба сказав, що він проведе широкі переговори, щоб знайти спільну мову у досягненні миру в Україні.
«Ми повинні рухатися до справедливого та стабільного миру, — сказав він, згідно з перекладом, опублікованим на англомовному новинному сайті Euromaiden Press. — Китай може відіграти значну роль у цьому. Рушаймо вперед».