25 Квітня, 2025

Київ відкинув план США з визнання Криму російським: перемовини скасовано, що далі?

Високі дипломати з Великої Британії, США, Франції, Німеччини та України мали зустрітись у Лондоні 23 квітня для обговорення умов можливого припинення війни, але зустріч на рівні міністрів була скасована. Про це детально пишуть BBC та Sky News.

Київ відкинув план США з визнання Криму російським: перемовини скасовано, що далі?Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі та держсекретар США Марко Рубіо не прибули, як планувалося. Перемовини проводяться лише між посадовцями, а український міністр закордонних справ все ж перебуває в Лондоні для двосторонньої зустрічі з Леммі.

Вашингтон тисне: або згода, або відмова від мирного процесу

Віцепрезидент США Джей Ді Венс під час візиту до Індії заявив, що США «відступлять» від дипломатичного процесу, якщо Україна й Росія не погодяться на запропоновану угоду:

«Ми висунули дуже чітку пропозицію. Настав час сказати “так” або ми відійдемо. США вже здійснили винятковий обсяг дипломатичної роботи»

Київ відкинув план США з визнання Криму російським: перемовини скасовано, що далі?Президент США Дональд Трамп, який обіцяв швидке завершення війни, заявив, що «візьме паузу», якщо сторони «ускладнюватимуть» мирні переговори.
Американський мирний план, за повідомленням ЗМІ, передбачає замороження лінії фронту на поточних позиціях і визнання США незаконної анексії Криму Росією. Президент України Володимир Зеленський категорично відкинув таку можливість:

«Україна юридично не визнає окупацію Криму. Про це нема чого говорити»

Заяви про можливе визнання Криму російським викликали шквал критики в Україні. Визнання змін кордонів під тиском сили суперечить міжнародному праву, яке сформувалося після Другої світової війни. Україна, за словами Зеленського, продовжить боротьбу за повне відновлення територіальної цілісності.

Київ відкинув план США з визнання Криму російським: перемовини скасовано, що далі?Київ виступає за повне припинення вогню без умов

Зеленський наполягає на «негайному, повному й безумовному припиненні вогню». Юрій Сак, радник українського Мінстратегпрому, заявив в ефірі BBC, що очікування поступок у питанні Криму є «наївними», а делегація України має чіткий мандат на досягнення лише режиму тиші як основи для подальших переговорів.

Путін пропонує зупинитися на умовах Кремля

За даними Financial Times, Кремль нібито готовий припинити війну, зберігши за собою близько 20% території України, яку зараз контролює, в обмін на міжнародне визнання змін кордонів. Прессекретар Пєсков спростував цю інформацію, назвавши її фейком. Водночас сам Путін раніше пропонував «великоднє перемир’я», яке одразу порушив, зазначили в британській розвідці.

Європа хоче уникнути маргіналізації у процесі миру

Велика Британія та Франція ведуть зусилля щодо створення «коаліції охочих» для направлення миротворчих сил до України після укладення перемир’я. Проте експерти сумніваються в реалістичності цього плану без участі США.