20 Січня, 2025

Львівський сирник: 3 рецепти культового українського десерту

Оригінальний рецепт Львівського сирника належить відомій галицькій кулінарній майстрині Дарії Цвєк. Завдяки її книзі цей десерт став відомим, а господині створили безліч смачних варіацій. “Твоє місто” пропонує три перевірені рецепти культової випічки.

Львівський сирник: 3 рецепти культового українського десертуРецепт 1. Львівський сирник: Простий варіант

  • Сирна маса: Кисломолочний сир найвищої жирності (500 г), вершкове масло (100 г), яйця (5 шт.), цукор (150 г), лимон (1 шт.), манна крупа (1 ст. л.), родзинки (100 г), ванілін (на кінчику ножа).
  • Глазур: Вершкове масло (50 г), сметана (3 ст. л.), порошок какао (2 ст. ложки), цукор (2 ст. л. цукру).

Приготування:

Якщо сир зернистий, варто змолоти його в блендері або пропустити через м’ясорубку для однорідності. Додати до сиру м’яке масло (заздалегідь дістаньте його з холодильника) і ще раз змолоти в блендері або просто ретельно вимішати лопаткою.

Білки обережно відокремити від жовтків. Жовтки збити з цукром в густу піну. З лимона зняти цедру (тільки жовтий шар!), потерши його на найдрібнішій тертці, і додати до жовтків. Родзинки перебрати, повідривати хвостики, ретельно вимити, змінюючи воду кілька разів. Викласти на рушник, щоб просохли. У сирну масу всипати манку, додати жовтки з лимонною цедрою, вимиті і перебрані родзинки і ще раз ретельно вимішати.

Окремо збити білки з дрібкою солі і обережно ввести їх в сирне тісто, акуратно перемішавши. Тісто виходить досить рідке, як сметана. Форму для випікання змастити вершковим маслом і трішки притрусити борошном. Викласти сирну масу. Не до країв (у процесі випікання вона значно підніметься), поставити у духовку, заздалегідь розігріту до 170 градусів (338 за Фаренгейтом).

Випікати сирник близько 1 години. Коли зарум’яниться, вимкнути вогонь і залишити його в духовці на 30 хв. Дістати, повністю охолодити у формі і лише тоді обережно дістати. Поставити на кілька годин у холод.

Львівський сирник: 3 рецепти культового українського десертуПриготувати шоколадну глазур: цукор змішати з какао, додати сметану, масло і варити на мінімальному вогні, постійно помішуючи. Коли маса стане однорідною і ледь почне закипати, відразу ж зняти з вогню і полити глазур’ю охолоджений сирник.

Рецепт 2. Сирник з маком від Валентини Хамайко

  • Інгредієнти: Сир кімнатної температури (1,5-2 кг), вершкове масло (180 г), цукор (250 г), ванільний цукор (20 г) яйця (4 шт.), картопляний крохмаль (30 г), манна крупа (20 г), мак (100 г), цедра лимона (за смаком).

Приготування:

Перед тим як розпочинати замішування усіх інгредієнтів, необхідно перетерти сир через сито. Це збереже необхідну для сирника однорідність та ніжність. Додати яйця, манку та цукор.

У сирну масу додати крохмаль, вершкове масло та цедру лимона. Розпочати збивати тісто у комбайні варто на маленькій швидкості, поступово її збільшуючи. 4-5 столових ложок суміші змішати з маком. У форму, застелену пергаментом, викласти та розрівняти сирну масу з маком. Додати основну суміш. Потрібно слідкувати, аби не утворювалось жодних щілинок та кишеньок з повітрям, інакше сирник трісне.

Поставити десерт випікатися на 180 градусів (356 за Фаренгейтом) 40-50 хвилин. За 20 хвилин до готовності, коли сирник підрум’яниться, накрити форму фольгою.

Ні в якому випадку не можна різати чи ворушити сирник поки він гарячий! Найкраще залишити його «відпочивати» на ніч або, як мінімум, на 4-5 годин.

Рецепт 3. Сирник з корицею, яблуками та маком

  • Тісто: Борошно (240 г), маргарин (100 г), сметана (1 ст.л. (40 г)), порошок до печива (1 ч.л.), яєчні жовтки (2 шт.), цукор (100 г).
  • Яблучна начинка: Яблука (1 кг), кориця (1 ч.л.)
  • Макова начинка: Мак (180 г), яйця (4 шт.), масло (100 г), цукор (150 г), картопляний крохмаль (20 г), ваніль (щіпка), порошок до печива (1 ч.л.).
  • Сирна начинка: Сир (1 кг), масло (100 г), цукор (200 г), яйця (3 шт.) яєчні білки (2 шт.), манна крупа (50 г), сіль (щіпка), ваніль (щіпка), порошок для печива (1 ч.л.)

Приготування:

Львівський сирник: 3 рецепти культового українського десертуСметану, яєчні жовтки, порошок для печива, цукор, м’який маргарин вимішати в однорідну масу, додати борошно і замісити тісто. Збити окремо білки та жовтки з цукром. Запарений тертий мак вимішати з топленим маслом, порошком до печива, крохмалем та збитими яйцями.

Перемелений сир вимішати із збитим яєчним білком з цукром та жовтком, топленим маслом, порошком до печива, манкою, щіпкою солі та ванілі. Яблука почистити, потерти на грубій тертці, додати корицю.

На змащену маслом і вистелену пергаментом форму викласти тісто, на тісто яблучну начинку, зверху сирну начинку, по сирній начинці викладаємо макову.

Випікати 1 годину 15 хвилин при температурі 180 градусів (356 за Фаренгейтом). Готовність визначається спеченою серединою. Після випікання залишити у вимкненій духовці до повного охолодження.

Охолоджений сирник вийняти з форми, зняти пергамент. При подачі притрусити цукровою пудрою та корицею.