13 Липня, 2024

Макрон закликає дозволити Україні бити по РФ західною зброєю

Президент Франції Емманюель Макрон приєднався до голови НАТО в заклику до політичного зрушення, яке може змінити хід війни в Україні. Він виступив за дозвіл Києву завдавати ударів по військових базах на території Росії, використовуючи сучасну далекобійну зброю від західних партнерів. Про це пише AP.

Макрон закликає дозволити Україні бити по РФ західною зброєю

Французький лідер навіть приніс карту, щоб наочно продемонструвати, наскільки близько до кордону РФ розташовані українські міста, які нещадно атакують російські війська з повітря. За його словами, позиція Франції полягає в тому, що «ми думаємо, що ми повинні дозволити (Україні) нейтралізувати (російські) військові об’єкти, з яких запускаються ракети».

«Якщо ми кажемо українцям, що вони не мають права атакувати ті точки, звідки стріляють ракети, ми фактично говоримо їм, що ми постачаємо зброю, але ви не можете захищатися», – сказав Макрон у вівторок увечері у Німеччині.

Раніше 10 країн дозволили Україні бити їхньою зброєю по території РФ: за це виступили Франція, Литва, Латвія, Швеція, Естонія, Польща, Фінляндія, Чехія, Велика Британія та Нідерланди. Ввечері за українським часом 29 травня про такий дозвіл заявила Канада.

З моменту повномасштабного вторгнення Москви 24 лютого 2022 року питання про те, чи дозволити Україні атакувати цілі на російській території західною зброєю, було надзвичайно делікатним. Західні лідери здебільшого утримувалися від цього кроку, побоюючись провокацій президента РФ, який неодноразово попереджав про ризик ядерного конфлікту.

Однак останнім часом війна розгортається на користь Росії. Кремлівські сили використовують нестачу українських військ і боєприпасів, а також затримки американської військової допомоги. Російські ракети та бомби вражають українські військові позиції та цивільні об’єкти, включаючи енергомережу. У таких умовах дозвіл на використання далекобійної зброї міг би допомогти Україні організувати контратаку і порушити плани Кремля.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також закликав членів альянсу зняти обмеження на використання Україною західної зброї, наголошуючи, що право на самозахист включає ураження законних цілей за межами України. Попри занепокоєння щодо можливої ескалації, західні лідери прагнуть чинити тиск на Путіна, чиї сили активно атакують українську оборону.

Макрон закликає дозволити Україні бити по РФ західною зброєю