Україна оголосила про завершення бойових завдань захисниками Маріуполя

Україна оголосила про завершення бойових завдань захисниками Маріуполя

Полк, який завзято захищав сталеливарний завод як останній оплот України в портовому місті Маріуполь, завершив свою місію в понеділок після того, як понад 260 бійців, у тому числі кілька тяжко поранених, було евакуйовано, пише Politico.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що евакуацію на територію, контрольовану сепаратистами, було здійснено для порятунку життів бійців, яких тижнями атакували російські війська в лабіринті підземних ходів під металургійним заводом «Азовсталь». Він сказав, що «важко пораненим» надають медичну допомогу.

«Українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип», – сказав він. Певна кількість бійців залишилася чекати на наступні визвольні роботи.

Заступник міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що 53 тяжко поранені бійці були доставлені із заводу «Азовсталь» до госпіталю в Новоазовську на схід від Маріуполя. Ще 211 бійців було евакуйовано в Оленівку гуманітарним коридором. Вона сказала, що для їх повернення додому буде розроблено обмін.

“Захисники Маріуполя повністю виконали всі завдання, поставлені командуванням”, – сказала вона.

Офіційні особи також планували продовжувати спроби врятувати бійців, що залишилися усередині. Військові експерти зазвичай оцінюють кількість бійців на заводі від кількох сотень до 1000 чоловік.

Перед тим, як у понеділок почалася евакуація з металургійного заводу, міністерство оборони Росії оголосило про згоду вивезти поранених із заводу на лікування в місті, яке утримували промосковські сепаратисти. Про те, чи поранені вважатимуться військовополоненими, не повідомлялося.

Після настання темряви у понеділок кілька автобусів від’їхали від сталеливарного заводу у супроводі російської військової техніки. Згодом Маляр підтвердила, що евакуація відбулася.

Генштаб України також повідомив у Facebook, що маріупольський полк виконав своє завдання. Командир полку «Азов», який керував обороною заводу, заявив в опублікованому в понеділок відеозверненні, що місію полку завершено та врятовано якнайбільше життів.