McDonald’s продає ресторани і остаточно залишає Росію через війну в Україні

McDonald’s продає ресторани і остаточно залишає Росію через війну в Україні

McDonald’s заявив, що розпочав процес продажу свого російського бізнесу, що включає 850 ресторанів, у яких працює 62 000 людей, що робить його останньою великою західною корпорацією, яка покинула Росію з моменту вторгнення в Україну в лютому, пише ABC10.

Гігант швидкого харчування вказав на гуманітарну кризу, викликану війною, заявивши, що бізнес у Росії «більше не є життєздатним і не відповідає цінностям McDonald’s».

На початку березня чиказька компанія оголосила, що тимчасово закриває свої магазини в Росії, але продовжуватиме платити співробітникам. У понеділок вона заявила, що буде прагнути, щоб російський покупець найняв цих працівників і заплатив їм до завершення продажу. Але потенційного покупця не знайшли.

Намагаючись продати свої ресторани, McDonald’s повідомила, що планує почати видаляти золоті арки та інші символи та вивіски з назвою компанії.

Перший в Росії McDonald’s відкрився посеред Москви більше трьох десятиліть тому, незабаром після падіння Берлінської стіни. Це був потужний символ послаблення напруженості між Сполученими Штатами та Радянським Союзом у часи Холодної Війни.

Він був першим американським рестораном швидкого харчування, що відкрився в Радянському Союзі, який розвалився в 1991 році. McDonald’s вирішив піти, оскільки інші американські гіганти харчових продуктів і напоїв, включаючи Coca-Cola, Pepsi і Starbucks, призупинили або закрили свою діяльність в Росії через західні санкції.

Корпорації від британських енергетичних гігантів Shell і BP до французького автовиробника Renault вийшли з Росії, завдавши удару по прибутку, оскільки вони прагнуть продати там свої активи. Інші компанії залишилися принаймні частково, деякі зіткнулися з відшкодуванням.

Ресторани компанії в Україні закриті, але компанія заявила, що продовжує виплачувати там повну зарплату своїм співробітникам.

McDonald’s має понад 39 000 офісів у більш ніж 100 країнах. McDonald’s заявила, що вихід із Росії не змінить її прогноз щодо збільшення в цьому році на 1300 ресторанів, що дасть приблизно 1,5% зростання продажів компанії.