20 Липня, 2024

Заарештована яхта Медведчука тепер під прапором України: це історичний момент

Завдяки спільним зусиллям Головного управління Національної поліції та Адміністрації судноплавства арештована 92-метрова яхта класу люкс Royal Romance перейшла під юрисдикцію України. Про це повідомляє Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Заарештована яхта Медведчука тепер під прапором України: це історичний момент

Вручаючи Свідоцтво про тимчасове право плавання під Державним прапором України, голова Державної служби морського, водного транспорту і судноплавства України Євгеній Ігнатенко зазначив, що відповідні зміни вже внесено до Міжнародної морської організації.

«Це історичний момент для нашої країни. Вперше в історії України арештоване майно, яке знаходиться за кордоном, отримало державну реєстрацію в Україні. Це сприятиме подальшому продажу арештованої яхти та надходженню коштів від продажу державного бюджету України. Ми пишаємося тим, що є частиною цього процесу, і впевнені, що це майно буде служити інтересам України», – сказав Ігнатенко.

Голова Агентства з розшуку та менеджменту активів Олена Дума привітала українців зі знаменною подією та вкотре наголосила, що всі незаконно отримані активи будуть використані на благо України.

«Вітаю всіх українців із переходом яхти Royal Romance під прапор України! Хочу наголосити, що ми зробимо все можливе, щоб усе незаконно отримане та вивезене за кордон майно було повернуто до юрисдикції України», – зазначила Дума.

Нагадаємо, що 92-метрова Royal Romance входить до п’ятірки найбільших яхт у світі, які використовуються виключно для потреб своїх власників. Річні витрати на обслуговування, ремонт і пальне такої яхти коливаються від 15 до 20 мільйонів доларів.

Яхту Royal Romance заарештували в Хорватії 16 березня 2023 року. Рішення про передачу яхти АРМА ухвалив Личаківський районний суд Львова. У рішенні суду відразу було зазначено, що яхта буде продана. Водночас суд хорватського міста Спліт ухвалив передати Україні яхту Медведчука на підставі запиту про міжнародну правову допомогу.

Заарештована яхта Медведчука тепер під прапором України: це історичний момент