20 Липня, 2024

Справа MH17: Путін особисто ухвалив рішення про передачу ЗРК «Бук», з якого збили літак

Існують «переконливі ознаки» того, що президент Росії Володимир Путін особисто підписав рішення про постачання ракети, яка збила рейс MH17 у 2014 році, заявила група міжнародних слідчих. Про це пише The Guardian.

Boeing 777 летів над сходом України у липні 2014 року, коли його збила ракета «земля-повітря» російського виробництва, вбивши всіх 298 людей на борту.

Справа MH17: Путін особисто ухвалив рішення про передачу ЗРК «Бук», з якого збили літак

У 2018 році Нідерланди та Австралія заявили, що відповідальність за катастрофу несе Росія, після того як слідчі дійшли висновку, що ракета «Бук», використана підтримуваними Москвою бойовиками самопроголошеної «ДНР», прилетіла з російської військової бази.

«Розслідування дало переконливі докази того, що рішення про надання „Бук Телар“ — або, у будь-якому випадку, більш важкої системи протиповітряної оборони з більшою дальністю — „Донецькій народній республіці“ було прийнято на рівні президента», — йдеться в звіті, опублікованому в середу спільною слідчою групою (JIT).

Слідчі посилалися на перехоплені телефонні розмови між високопосадовцями Росії та проросійським сепаратистським рухом, у яких обговорювалося рішення про надання важких зенітних систем. За даними JIT, Путін і його міністр оборони Сергій Шойгу зрештою задовольнили прохання про постачання більш важких зенітних систем у червні 2014 року, за місяць до збиття. Проте слідчі заявили, що цих доказів недостатньо для порушення кримінальної справи.

«Хоча розслідування дало вагомі докази, висока планка повних і незаперечних доказів не досягнута, — йдеться у звіті. — Президент Російської Федерації, як глава держави, у будь-якому випадку має імунітет відповідно до міжнародного права від судового переслідування».

Прокурор Нідерландів Дігна ван Боцелер заявила, що без співпраці з Росією «розслідування досягло своєї межі. Усі наводки вичерпано». Москва завжди заперечувала будь-яку причетність до збиття літака та відмовлялася співпрацювати з міжнародним слідством.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *