Генерал США Марк Міллі: «В Україні Путін зазнав поразки на всіх напрямках»

Генерал США Марк Міллі: «В Україні Путін зазнав поразки на всіх напрямках»

Атаки Росії на українську інфраструктуру не «зламали хребта» цивільним українцям, а тільки посилили опір, заявили високопоставлені військові керівники США та Британії, повідомляє Пентагон.

Генерал армії Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, і адмірал Королівського флоту сер Тоні Радакін, начальник штабу оборони Сполученого Королівства, заявили, що російський лідер продовжує робити згубні помилки у війні Росії проти України.

Повномасштабна російська війна проти України триває майже 10 місяців, і «Путін зазнав поразки на всіх напрямках», сказав Міллі. Але Росія все ще окупує частину української території, «і попереду ще значна кількість бойових дій, — заявив Міллі. — Але в цю хвилину лінії стабілізуються, і з настанням зими все трохи сповільниться через мороз. Тоді з’явиться потенційна можливість для наступу обох сторін у розпал зими через погоду та рельєф місцевості. Тож ми побачимо, що станеться».

«Це напад на мирне населення України, — сказав Міллі про атаки на критичну інфраструктуру країни. — Але українська армія не залежить від цієї енергетичної інфраструктури для проведення військових операцій».

«Ракетні атаки по мирному населенню — це просто неприйнятно, — зазначив він. — Вони намагаються зламати хребет, зламати волю українського народу. Ви побачите, що це не зламаний хребет, а підвищення рівня стійкості та опору з боку українського народу».

«Це екзистенційний конфлікт для України. Жорстокість цього підживлює ще сильнішу рішучість в українському народі, — сказав Радакін про ракетні атаки по Україні. — Ви бачите це щодня».

Незаконні атаки також зміцнюють рішучість націй, які підтримують Україну, зазначив адмірал. Обидва по суті заявили, що їхні країни підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно.