20 Липня, 2024

Літак «Мрія» з’явиться у Microsoft Flight Simulator у річницю знищення

Український літак Ан-225 «Мрія» — найбільший у світі — з’явиться в Microsoft Flight Simulator у річницю його знищення російськими військами, пише Eurogamer.

Літак «Мрія» з’явиться у Microsoft Flight Simulator у річницю знищення

«Мрія», яка існувала в унікальному екземплярі, зазнала бомбардування 27 лютого минулого року під час перебування на аеродромі під Києвом у перші дні російського вторгнення. Тепер «Мрія» отримає нове дихання в рамках платного доповнення для Microsoft Flight Sim, а «всі виручені кошти підуть заводу Антонов в Україні», повідомляє видання Kotaku.

Окрім величезних розмірів, «Мрія» також є захоплюючим літаком через історію експлуатації та його долю.

За іронією долі, побудована у Києві для колишнього СРСР, «Мрія» мала бути частиною флоту масивних літаків, здатних перевозити радянські космічні човни. Однак скасування цієї програми та розпад СРСР залишили «Мрію» єдиною побудованою у своєму класі — і залишили без мети.

Літак «Мрія» з’явиться у Microsoft Flight Simulator у річницю знищення

Тим не менш, попит на надмасивний літак підтримував «Мрію» в роботі, а корпус робив її унікальним обладнанням для перевезення величезних вантажів для багатих країн і корпорацій. У перші дні пандемії Covid «Мрія» використовувалася для транспортування наборів для тестування на Covid з Китаю до Європи якомога більшим вантажем.

Її останнім рейсом перед повномасштабним російським вторгненням і подальшою забороною польотів над Україною було відправлення наборів Covid до Данії. Згодом літак приземлився в Україні, де його спіткала остаточна доля. Після цього президент України Володимир Зеленський підтвердив плани побудувати нову «Мрію», коли це буде безпечно, орієнтовною вартістю 500 мільйонів доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *