12 Червня, 2024

Надія помирає останньою

За даними останнього загальнонаціонального опитування, проведеного Інститутом соціології НАНУ у співпраці з Благодійним фондом «Інтелектуальна перспектива», основними почуттями, які виникають у людей, коли вони думають про майбутнє України, у 2016 році виявились надія (44%), тривога (38%), страх (23%) і нарешті оптимізм (22%)

«Сьогодні надії навіть більше, ніж було у відносно стабільний і благополучний період початку 2013 року, — повідомив під час презентації опитування заступник директора Інституту соціології НАНУ Євген Головаха. — Тобто втрачено дуже багато за ці роки. Але не втрачена надія на зміни.

У 2013 році надію відчували 32%. У 2016-му 44% живуть з надією, що Україна зміниться на краще. Хоча сучасний стан оцінюється дуже низько – і за економічними показниками, і за політичним станом. Благо, що українці все ж таки не вважають ситуацію насамперед вубохонебезпечною, але переважна більшість – більше 50% – вважають її дуже напруженою.

Тобто ми живемо в напруженому суспільстві, але досі зберігаємо здоровий глузд і можливість адаптуватися до цієї ситуації».