24 Червня, 2024

Nasa запускає ракету з українським двигуном

Запуск ракетоносія Antares OA-5, розробленого за участю підприємств України,  призначено на 13 жовтня 2016 року, пише Укрінформ.

Випробування проводили Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) спільно з компанією Orbital ATK. Про це повідомили в NASA.

Нині у рамках підготовки до запуску проводяться роботи з остаточної інтеграції супутника Cygnus і ракетоносія Antares та встановлення корабля на стартовий майданчик, запланованого на 11 жовтня. При цьому в NASA уточнили, що графік підготовки до запуску та самого старту ракети може змінюватися залежно від погодних умов.

Головним розробником ракети-носія Antares є корпорація Orbital Science Corporation (США). Однак апарат створюється в рамках міжнародної кооперації за участю, в тому числі, підприємств України. Зокрема, основна конструкція першого ступеня Antares розроблена Конструкторським бюро “Південне”, виготовлена Південним машинобудівним заводом ім. О. М. Макарова в кооперації з українськими підприємствами Хартрон-АРКОС (Харків), Київприлад (Київ), Хартрон-ЮКОМ (Запоріжжя), а також ЧЕЗАРА та РАПІД (Чернігів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *