13 Липня, 2024

Країни НАТО готові відправити війська в Україну, якщо РФ досягне прориву

Країни-члени альянсу НАТО готові відправити війська в Україну, якщо Росія досягне прориву внаслідок останнього наступу на сході країни, повідомляють ЗМІ. Це відбувається на тлі зростання занепокоєння європейських націй, що Росія може почати серйозно просуватися в Україні, пише Express.

Німецька газета Der Spiegel повідомляє, що депутати в країнах Балтії розлючені політикою Берліна щодо війни в Україні – це стало відомо після конференції імені колишнього президента Естонії Леннарта Мері з питань зовнішньої та безпекової політики у країні.

Німеччина відмовилася надати українській армії далекобійні озброєння та не дала зелене світло на удари по російській території за допомогою західної зброї. Таку ж заборону на удари підтримують США та Італія.

«Вони стверджують, що якщо росіяни зуміють досягти стратегічного прориву на сході України через те, що Захід лише наполовину допомагає Києву, ситуація може драматично загостритися. У такому випадку країни Балтії та Польща не чекали б, поки російські війська розгорнуться на їхніх кордонах, попереджають балтійські політики, а відправили б війська в Україну самостійно. І було зрозуміло, що це означатиме — НАТО стане стороною у війні», – йдеться у публікації Der Spiegel.

Країни НАТО готові відправити війська в Україну, якщо РФ досягне прориву

Це відбувається після того, як Росія в суботу заявила, що захопила ще одне село в східній частині Донецької області України. Міноборони РФ повідомило, що війська «взяли під контроль село Архангельське», розташоване на північ від міста Донецьк. Маленьке прифронтове село знаходиться поблизу міста Очеретине, про яке Росія заявила, що захопила його на початку цього місяця.

Країни НАТО готові відправити війська в Україну, якщо РФ досягне прориву

Остання заява РФ про територіальне досягнення з’явилася на тлі того, що Україна повідомила про інтенсифікацію атак з боку Москви, в тому числі далеко від Харківської області, де вона розпочала черговий наступ 10 травня.

Президент Франції Емманюель Макрон першим висловив можливість відправлення західних військ в Україну. Але ідею Макрона підтримали лише країни Балтії та Польща, тоді як інші країни НАТО, включаючи Німеччину, розкритикували заяву французького лідера.

Нещодавно The New York Times повідомило, що НАТО обговорює можливість відправлення військових інструкторів в Україну для тренування бійців. Наразі війська НАТО навчають українських захисників за кордоном.