9 Травня, 2025

У НАТО погодилися скасувати «План дій щодо членства» України: що варто знати

Після інтенсивних переговорів союзники по НАТО досягли консенсусу стосовно вилучення Плану дій щодо членства (ПДЧ) зі шляху України до членства, пише Ukrinform.

У НАТО погодилися скасувати «План дій щодо членства» України: що варто знати

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter.

«Після інтенсивних переговорів союзники по НАТО досягли консенсусу щодо вилучення ПДЧ зі шляху України до членства. Я вітаю це довгоочікуване рішення, яке скорочує наш шлях до НАТО. Це також найкращий момент, щоб прояснити запрошення Україні стати членом», — написав він.

Саміт НАТО відбудеться у Вільнюсі 11-12 липня.

План дій щодо членства (ПДЧ) — це програма консультацій, допомоги та практичної підтримки НАТО, розроблена відповідно до індивідуальних потреб країн, які бажають приєднатися до Альянсу.

Участь у ПДЧ не означає будь-якого рішення Альянсу щодо майбутнього членства. За рішенням Північноатлантичної ради країни беруть участь у ПДЧ шляхом подання індивідуальних щорічних національних програм щодо їх підготовки до можливого майбутнього членства. Вони охоплюють політичні, економічні, оборонні, ресурсні, безпекові та правові аспекти.

У НАТО погодилися скасувати «План дій щодо членства» України: що варто знати

Вже низка країн підтримала шлях України до членства в НАТО. Зокрема, днями президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, зустрівшись з Володимиром Зеленським, заявив перед поїздкою у Вільнюс, що «ми переглянемо рішення, прийняті на Мадридському саміті, щоб зміцнити структуру стримування та оборони альянсу та підтримати партнерів, особливо Україну».

«Ми також організуємо перше засідання Ради НАТО-Україна, яка була створена на знак підтримки України. Ми віримо, що якнайшвидше завершення війни справедливим і міцним миром сприятиме процесу членства України в НАТО», — зазначив він.