18 Червня, 2024

Науковці пояснили, чому не варто лікуватись антибіотиками (відео)

Дослідники Медичної школи Гарвардського університету розробили простий спосіб спостереження за тим, як за доволі короткий час бактерії стають стійкими до антибіотиків, пише Українська правда. Відео свого експерименту науковці опублікували на YouTube-каналі школи.

Їм вдалося показати, як штами бактерій розвивають стійкість до різних типів антибіотиків. Навіть у найпотужнішій концентрації. Учені розподілили на спеціальній посудині Петрі речовину агар, та розмежували вміст на 9 смуг із зрізною концентрацією антибіотиків. У фрагментах, наближених до центру посудини, дослідники збільшили кількість антибіотиків у 1000 разів а в сегменти по краях столу – не додавали взагалі.

Через 11 днів після початку експерименту,бактерії розповсюдилися у центральній частині столу, де концентрація антибіотика була початково смертельною для вірусу. Вважається, що резистентні до антибіотиків інфекції розповсюджуються через надмірне використання ліків — антибіотиків та протигрибкових засобів — у лікуванні незагрозливих станів, наприклад, звичайної застуди.

Сподобалась новина? Ставте “лайк” та шукайте ще більше корисної та цікавої інформації на нашій сторінці UAdiasporacom у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *