Україна має намір побудувати ще один літак “Мрія”

Україна має намір побудувати ще один літак “Мрія”

Президент України Володимир Зеленський заявив про намір України збудувати ще один літак “Мрія”, присвятивши цей проект пам’яті льотчиків, які загинули на війні і, зокрема, під час оборони Маріуполя. Про це пише Interfax Ukraine.

Під час онлайн-зустрічі з українськими студентами у четвер він нагадав, що свого часу виникла ідея збудувати другий екземпляр цього унікального літака.

“Ми хотіли її побудувати, нам потрібно було 800 мільйонів доларів. Я звертався до президента Туреччини з пропозицією збудувати другу “Мрію”, але грошей ми не знайшли”, – сказав він.

“Але в даному випадку справа не в грошах, а в амбіціях. До нас звернувся “Укроборонпром”, команда Антонова. Це питання іміджу нашої країни та всіх чудових професійних льотчиків, які загинули на цій війні”, – також заявив Зеленський.

«Скільки вони зробили, скільки життів людей, що залишилися в Маріуполі, особливо на «Азовсталі», вони врятували… Скільки льотчиків віддали своє життя, щоб довести туди все, від зброї до води. А скільки поранених забрали звідти. Багато цих людей героїчно загинули”, – сказав Президент.

«Будувати “Мрію” заради пам’яті про героїв – правильна державна позиція», – наголосив Зеленський.

Найбільший у світі транспортний літак “Мрія” було знищено під час боїв за аеропорт Гостомель наприкінці лютого 2022 року. Ан-225 “Мрія” — авіаційний гігант, якому належать рекорди з перевезення максимального комерційного вантажу та найдовшої та найважчої одновантажної в історії авіації вантажопідйомності.