Нова масована атака РФ по Україні: вимкнено АЕС, електроенергію та воду, є загиблі

Нова масована атака РФ по Україні: вимкнено АЕС, електроенергію та воду, є загиблі

Російські авіаудари по українських містах у середу призвели до відключення електроенергії та водопостачання та спричинили загибель щонайменше шести цивільних осіб під час останнього нападу на енергетичну мережу країни, пише NPR.

Також Україна навмисно відключила три атомні електростанції від національної електромережі — Рівненську, Південно-Українську та Хмельницьку — як запобіжний захід у відповідь на удари Росії, заявили в енергетичній компанії «Укренерго».

Столиця Київ, міста Львів та Миколаїв були серед багатьох районів, які повідомляли про ракетні удари. За даними нацполіції, по всій країні загинули щонайменше шість людей і понад 30 отримали поранення. У Києві загинула 17-річна дівчина. Минулої ночі РФ також вдарила ракетами по Запорізькій області, у результаті чого в пологовому відділенні лікарні загинула дитина, яка народилася кілька днів тому. Її матір та лікаря врятували з-під завалів.

«Більше жорстоких ракетних ударів по всій країні, оскільки Росія намагається покарати Україну за те, що вона наважилася бути вільною, — написала у Twitter посол США в Україні Бріджит Брінк. — Спроба Росії домінувати над Україною, занурюючи її в холод і темряву, провалиться».

Українські чиновники наголошують, що відключення електроенергії у багатьох випадках призводять до каскадного відключення тепла та води. А коли температури часто опускаються нижче нуля, вода в трубах може замерзнути, додаючи додаткових ускладнень.

Росія завдає широкомасштабних ударів по енергосистемах України з 10 жовтня, намагаючись знеструмити мирних жителів, оскільки країна наближається до зими.

Leave a Reply

Your email address will not be published.