20 Липня, 2024

США щойно оголосили про новий пакет допомоги Україні на $400 млн

У п’ятницю США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 400 мільйонів доларів, повідомляє CNN.

США щойно оголосили про новий пакет допомоги Україні на $400 млн

Пакет включає зброю, про яку просила Україна, включно з боєприпасами ракетної системи Patriot, високомобільною артилерійською ракетною системою (HIMARS) і боєприпасами, протиповітряними ракетами Stinger, 155-мм артилерійськими снарядами, бойовими машинами Bradley і протимінними засобами із засідки (MRAP), серед іншого обладнання.

«Як президент Байден чітко дав зрозуміти, Сполучені Штати та міжнародна коаліція, яку ми зібрали, продовжуватимуть стояти на боці України на захисті її свободи», — заявив держсекретар Ентоні Блінкен.

США щойно оголосили про новий пакет допомоги Україні на $400 млн

Це оголошення знаменує собою другий пакет президентських повноважень щодо скорочення коштів (PDA) після того, як президент Джо Байден підписав довго відкладану додаткову угоду про національну безпеку, яка забезпечує фінансування України в розмірі 60 мільярдів доларів.

Минулого місяця, лише через кілька хвилин після того, як Байден підписав закон, США оголосили про надання Україні пакету на 1 мільярд доларів. Тоді Байден заявив, що постачання обладнання в Україну почнуться «в найближчі кілька годин». А лише через два дні міністр оборони Ллойд Остін оголосив про історичний довгостроковий інвестиційний пакет у 6 мільярдів доларів для придбання нового обладнання для України.

Пакет у розмірі 6 мільярдів доларів — найбільший, про який оголосили США — належить Ініціативі сприяння безпеці в Україні (USAI). Ця ініціатива укладає контракти з оборонною промисловістю США на закупівлю нового обладнання, тоді як PDA беруть обладнання з існуючих запасів США.

У той час, як деяке обладнання під PDA може надійти протягом декількох днів після оголошення, підтримка USAI займає більше часу; Остін сказав, що Пентагон «збирається рухатися так швидко, як ми зможемо, щоб забезпечити їм можливості так швидко, як це може виробити промисловість».

Але офіційні особи повідомили CNN, що Росія прагне використати цей час і посилити свої атаки на Україну, поки та чекає на прибуття допомоги. Відставання в цих постачаннях стало ще більш серйозним, враховуючи багатомісячну затримку допомоги під час обговорення Конгресом законодавства.