Новий посол США в Україні офіційно прибула до Києва

Новий посол США в Україні офіційно прибула до Києва

Новий посол США в Україні прибула до Києва. На думку The Guardian, це символічний крок після того, як США відкликали всіх дипломатів з країни перед вторгненням Росії в лютому.

Кар’єрний дипломат, яка донедавна обіймала посаду посла США в Словаччині, Бріджит Брінк була висунута президентом Джо Байденом наприкінці квітня і одноголосно підтверджена Сенатом США 18 травня.

Своє прибуття до Києва Брінк підтвердила у твіттері, в якому зазначила, що вона відвідала Міністерство закордонних справ, щоб вручити свої вірчі грамоти.

«Наш перший пріоритет — допомогти Україні захиститися», — написала вона.

У січні посольство США евакуювало всіх членів сімей та неосновного персоналу, а в середині лютого перенесло операції до Львова. Безпосередньо перед російським вторгненням дипломати знову переїхали в Жешув у Польщі.

Тоді американців у деяких колах критикували за ці кроки, із широким скептицизмом щодо апокаліптичних попереджень, які надходили від американської та британської розвідки про те, що Росія готується до повномасштабної війни. Зрештою, майже всі західні дипломати покинули Київ до або відразу після вторгнення Росії.

З тих пір, як наприкінці березня російську армію відтіснили з Київської області, невеликі групи дипломатів повільно поверталися. Британський посол прибув наприкінці квітня. Два тижні тому посольство США відновило обмежену роботу в Києві.

Державний секретар США Ентоні Блінкен у заяві після того, як американський прапор був піднятий на посольстві 18 травня, назвав відкриття «важливим кроком». Минулого тижня Wall Street Journal повідомила, що Пентагон розглядає можливість розміщення спецназу для охорони посольства.

Коли Брінк вручить свої вірчі грамоти Зеленському, це буде першим за три роки часом, коли США мають повноцінного посла в Україні після від’їзду Марі Йованович у 2019 році, яку відкликав Дональд Трамп. До початку повномасштабного російського вторгнення посольство США очолювала тимчасова повірена у справах Крістіна Квін.