24 Червня, 2024

Нова версія Червоної книги України вийде із запізненням

Чергове (четверте) видання Червоної книги України мало бути надруковано ще у 2019 році, проте, це так і не відбулося. Тому новостворене Міністерство активно готує Червону та Зелену книги до видання. Про це повідомляє Greenpost.

Наразі коштів на видання ЧКУ немає, але міністерство шукає можливості профінансувати роботи з підготовки та видання книги. Цікаво, що вчені хочуть винести низку рослин із Червоної книги. На їхню думку цим видам на сьогодні вже нічого не загрожує. А поширення охоронних вимог на такі види дискредитує ідею Червоної книги. У той же час директор Інституту ботаніки Сергій Мосякін у своєму виступі визнав, що благополучні в цілому види можуть бути рідкісними у певних регіонах України. Для охорони таких видів науковець пропонує створювати регіональні Червоні списки і переходити до локальної та регіональної системи охорони таких рослин. Також ботанік вважає за необхідне внести низку змін до Закону про Червону книгу щоб зробити систему охорони видів гнучкішою.

Нагадаємо, що Закон про Червону книгу передбачає, що «Кабінет Міністрів України забезпечує офіційне видання та розповсюдження Червоної книги України не рідше одного разу на 10 років». Попереднє видання ЧКУ побачило світ у 2009 році.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *