
Команда вчених проаналізувала близько 200 міжнародних досліджень. Аналіз даних показав, що чим гірше люди харчувалися і чим менше займалися спортом, тим вищим був ризик розвитку у них деменції або інших ознак когнітивної дисфункції. Вчені опублікували результати свого дослідження в журналі FrontiersinNeuroendocrinology. Про це пише Всесвіті.
“Харчуючись фастфудом і мало рухаючись, люди “з’їдають” свій мозок”, – говорить Ніколас Чербуін з Австралійського національного університету. Разом з групою дослідників вчений виявив ознаки того, що люди значно підвищують ризик розвитку у себе деменції через свої нездорові звички у харчуванні.
Від фастфуда товстіють, а це може спровокувати розвиток хронічного метаболічного захворювання – діабету 2-го типу. Те, що діабет, в свою чергу, може погіршити роботу мозку, вже було доведено в інших дослідженнях.
Результати дослідження, проведеного в Австралії, підтверджують їх і навіть йдуть на крок далі: вони показують, що між фастфудом і погіршенням роботи мозку можливий і прямий зв’язок – без проміжної ступені у вигляді діабету 2-го типу. Наша робота показує, що втрата нейронів починається набагато раніше: ми виявили чіткий зв’язок між зниженням працездатності мозку і нездоровим способом життя”, – каже Чербуін.
За даними дослідників, більше 30% дорослого населення планети вже страждає від надмірної ваги і ожиріння. Крім того, до 2030 року близько 10% всіх дорослих будуть страждати від діабету другого типу.
За словами Чербуіна, сьогодні ми щодня з’їдаємо, приблизно, на 650 кілокалорій більше, ніж у 1970-х роках. Це відповідає, наприклад, меню фастфуду, що складається з бургера, картоплі фрі та прохолодного напою. Це означає, що чоловіки перевищують рекомендовану добову потребу в калоріях, приблизно, на чверть, а жінки – майже на третину.
Керівник дослідження пояснює: “Додаткова кількість калорій, яке люди споживають щодня в порівнянні з тим, що було 50 років тому, показує, що багато споживають нездорову їжу”.


Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.