12 Червня, 2024

Оприлюднено рейтинг найкращих міст України- 2020

Журнал «Фокус» опублікував оновлений рейтинг міст України за зручністю для життя. Вперше за довгий час перше місце дісталося не Києву.

Автори рейтингу в цьому році більше уваги приділяли медицині та безпеці, а також тривалості життя. Наявність ковід-оцінки в рейтингу поточного року значно вплинула на місце розташування торішніх лідерів, особливо прикордонних західних міст. Хмельницький в цьому році очолив рейтинг зі сприятливості бізнес-клімату за підсумками опитування підприємців, проведеного в рамках дослідження «Індекс конкурентоспроможності міст України». Київ втратив першого рядка через екологічні проблеми; невиконаних обіцянок влади, з будівництва метро зокрема; Подільсько-Воскресенський міст – далекий від завершення, хоч в цьому році роботи і активізувалися.

Отож, рейтинг найкращих українських міст – 2020 виглядає так:

 1. Хмельницький
 2. Київ
 3. Львів
 4. Рівне
 5. Тернопіль
 6. Запоріжжя
 7. Чернігів
 8. Вінниця
 9. Миколаїв
 10. Чернівці
 11. Полтава, Суми
 12. Одесса
 13. Івано-Франківськ, Луцьк
 14. Житомир
 15. Черкаси
 16. Дніпро
 17. Ужгород
 18. Харків
 19. Кропивницький
 20. Херсон

Херсон зайняв останню позицію завдяки ситуації навколо передавання у концесію Херсонського порту. У січні оголосили переможця концесійного конкурсу, ним виявилася компанія «Рісо-Херсон», яка взяла на себе зобов’язання інвестувати в порт близько 300 млн грн. Тут же знайшлися бажаючі оскаржити цей вибір, – і почалися суди. Тяганина тривала ще кілька місяців і дійшла до Верховного Суду, який 12 травня все-таки прийняв рішення на користь «Рісо-Херсон». Фактично передавання відбулося тільки в кінці червня.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *