13 Липня, 2024

Орбан в Києві пропонує Зеленському припинення вогню, щоб швидше завершити війну

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан закликав президента України Володимира Зеленського розглянути можливість припинення вогню, щоб прискорити завершення війни з Росією, пише Reuters.

Орбан в Києві пропонує Зеленському припинення вогню, щоб швидше завершити війну

Під час свого першого візиту до Києва за понад десятиліття Орбан провів переговори із Зеленським та запропонував ідею припинення вогню перед наступним міжнародним самітом, який Київ сподівається провести пізніше цього року.

Орбан, який є критиком західної військової допомоги Україні і має теплі стосунки з президентом Росії Володимиром Путіним, заявив, що припинення вогню, пов’язане з кінцевим терміном, могло б прискорити мирні переговори.

«Я обговорив цю можливість із президентом і вдячний за його чесні відповіді та переговори», — сказав він. Зеленський не відповів на ці коментарі, але його радник Ігор Жовква заявив, що це не перша така пропозиція.

Жовква також підкреслив, що Україна прагне миру через мирний саміт, націлений на створення глобальної коаліції для підтримки українського бачення миру. Після прийому світових лідерів на саміті в Швейцарії минулого місяця Київ сподівається провести другий міжнародний саміт пізніше цього року, на який може бути запрошений представник Росії. Посадовці в Києві часто зазначають, що Росія використовує будь-яке послаблення бойових дій для перегрупування.

Також Орбан заявив, що у Будапешті відкриють першу школу з навчанням українською мовою.

Зеленський також обговорив можливість широкої двосторонньої угоди про співпрацю між Україною та Угорщиною. Він сказав, що зміст їхнього діалогу може стати основою для документа, який регулюватиме взаємні відносини між країнами. Орбан, у свою чергу, зазначив, що Угорщина хотіла б допомогти у модернізації української економіки.

Відносини між Україною та Угорщиною залишаються напруженими через питання прав угорської меншини в Україні. Угорщина звинувачувала Україну в обмеженні прав близько 150 000 етнічних угорців на крайньому заході країни. Україна заперечує ці звинувачення, але готова розглянути будь-які занепокоєння з боку Угорщини.

Орбан в Києві пропонує Зеленському припинення вогню, щоб швидше завершити війну