Парламентська асамблея НАТО визнала Росію державою-терористом

Парламентська асамблея НАТО визнала Росію державою-терористом

Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію про створення спеціального Міжнародного трибуналу щодо агресії Росії та визнала її державою-терористом, пише Interfax.

Про це повідомив народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

«Усі 30 країн НАТО підтримали пропозиції нашої делегації. Такий трибунал дозволить засудити не тільки безпосередніх виконавців військових злочинів, а й вище керівництво Російської Федерації», — написав Чернєв у Facebook у понеділок.

За його словами, резолюція буде направлена ​​до урядів і парламентів усіх країн-членів НАТО. Чернєв додав, що в резолюції враховано й інші побажання української делегації, зокрема, збільшення поставок зброї в Україну; розробка конкретних кроків щодо вступу України до НАТО; створення механізму стягнення з РФ репарацій за завдані Україні збитки.

Народний депутат зазначив, що делегати також наголошували на тому, що українська армія обов’язково посилить НАТО, а тому членство України є бажаним і важливим для самого Альянсу. Крім того, резолюція за ініціативою української делегації закріпила принцип, що НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно.

«Прийняття цієї резолюції є важливим політичним кроком, який відображає настрої в західних парламентських колах, а отже, впливає на керівництво країн у прийнятті рішень. Мене також дуже тішить той факт, що українська позиція, як-от створення Трибуналу, виплати репарацій чи визнання Росії терористичною державою, поступово стає мейнстрімом на найвищих міжнародних трибунах», — підкреслив Чернєв.