13 Липня, 2024

Пентагон і SpaceX блокують використання Росією терміналів Starlink у війні

Пентагон об’єднався зі SpaceX Ілона Маска, щоб блокувати несанкціоноване використання супутникових широкосмугових систем Starlink російськими військовими в Україні, завдаючи удару Москві у війні, що триває, пише Newsweek.

Пентагон і SpaceX блокують використання Росією терміналів Starlink у війні

Помічник голови Департаменту оборони США з питань космічної політики Джон Пламб заявив Bloomberg, що США «активно залучені до співпраці з урядом України та SpaceX для протидії незаконному використанню Росією терміналів Starlink».

Термінали Starlink, якими керує аерокосмічна компанія Маска SpaceX, надають користувачам високошвидкісний Інтернет і активно використовуються українськими військовими під час повномасштабного вторгнення Росії в країну. Вони в основному постачаються за контрактом з Пентагоном на 23 мільйони доларів.

У лютому Голова військової розвідки України Кирило Буданов заявив The Wall Street Journal, що тисячі терміналів супутникового зв’язку Starlink використовувалися російськими військами в Україні «протягом досить тривалого часу». За його словами, вони були закуплені у приватних російських компаній, які отримали їх від посередників, що доставляли обладнання через сусідні країни. Маск спростував продаж терміналів Starlink в Росію.

Пламб сказав, що Пентагон наразі «успішно протидіє використанню Росією», додавши: «але я впевнений, що Росія продовжить спроби знайти способи використання Starlink та інших комерційних систем зв’язку». Хоча «це й надалі залишатиметься проблемою, я думаю, що ми подумали про це та знайшли хороші рішення як зі Starlink, так і з Україною», — додав Пламб, відмовившись розповідати про те, які заходи були вжиті для блокування використання Росією терміналів Starlink від SpaceX.

Це сталося через кілька днів після того, як сенаторка-демократка від штату Массачусетс Елізабет Уоррен закликала Пентагон зайнятися цією проблемою, заявивши, що це становить «серйозну загрозу національній безпеці» для США та їх союзників, повідомляє WSJ.

Пентагон і SpaceX блокують використання Росією терміналів Starlink у війні

«Як підрядник Департаменту оборони, SpaceX не може дозволити використовувати її продукти або послуги для підриву національної безпеки», — написала Уоррен у листі, адресованому голові Департаменту оборони Ллойду Остіну, повідомляє видання 6 травня.

«SpaceX не веде ніяких справ з російським урядом або його військовими», — йдеться в заяві-відповіді від компанії на запит видання Newsweek.