9 Травня, 2025

Організатора вбивства журналістки Політковської помилували за участь у війні в Україні

Чоловіка, засудженого в Росії за причетність до вбивства відомої журналістки-розслідувачки Анни Політковської у 2006 році, президент РФ помилував після бойових дій в Україні, пише CBS News.

Колишнього міліціонера Сергія Хаджикурбанова в 2014 році засудили до 20 років позбавлення волі за допомогу в організації вбивства журналістки «Нової газети» Політковської, яку застрелили в ліфті її московського будинку.

Політковська була гучним критиком війни Росії в Чечні, і хоча її ретельні розслідування російських військових зловживань під час цього конфлікту отримали міжнародне визнання, вони також викликали гнів російської влади.

Організатора вбивства журналістки Політковської помилували за участь у війні в Україні

Адвокат Хаджикурбанова повідомив, що його підзахисного помилували після шестимісячного контракту на передовій в Україні, і що з того часу він підписав ще один контракт, щоб продовжити службу в армії. Хаджикурбанов і ще четверо чоловіків були засуджені у 2014 році за вбивство Політковської, але так і не було встановлено, хто це замовив.

«Для нас це „помилування“ — не свідчення спокути провини та каяття вбивці. Це — жахливий факт несправедливості та свавілля, наруга над пам’яттю людини, вбитої за свої переконання та виконання професійного обов’язку», — йдеться у заяві Віри та Іллі, дітей покійної журналістки.

Хаджикурбанов не відбув навіть половини терміну. Про його помилування не повідомили ані потерпілим у справі, ані редакції «Нової газети».