Половина українців не працюють за спеціальністю

Головними причинами зміни сфери діяльності є незадоволеність зарплатою, складнощі з пошуком роботи і втрата цікавості до професії. За даними опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, троє з п”яти українців не працюють за спеціальністю (57% респондентів), а серед тих, хто вимушений був змінити вид діяльності, лише чверть хотів би повернутись у професію. 

Найчастіше до зміни професії українців підштовхує незадоволеність зарплатою. Про це заявила третина опитаних (33% опитаних). Дещо більше чверті відчули складнощі з пошуком роботи, у зв’язку з чим прийняли рішення про перекваліфікацію (29% опитаних). Чверть «білих комірців» розчарувалися у вибраному напрямку (26%), і ще трохи більше п’ятої частини вирішили випробувати свої сили в чомусь іншому (22%).

Кожен шостий змінив професію з причини відсутності кар’єрних перспектив на попередній роботі (17% опитаних). А один із десяти зіштовхнувся з професійним вигоранням (9%). Як показало опитування, значно рідше змінюють сферу діяльності через складність роботи(7%). Також практично не має значення престиж професії(6%).

Більшість «білих комірців» не шкодують про зміну професії та навіть, навпаки, раді, що все склалося саме таким чином. При цьому двоє з п’яти вважають, що зробили правильний вибір, оскільки повністю задоволені своєю роботою. Менше третини радіють, що працюють не за спеціальністю, незважаючи на незадоволеність поточною роботою. І дещо більше чверті задоволені своєю роботою, але жалкують, що працюють не за профілем. Варто зазначити, що саме жінки схильні більше шкодувати про те, що колись пішли працювати не за спеціальністю.