Половина українців не працюють за спеціальністю

Головними причинами зміни сфери діяльності є незадоволеність зарплатою, складнощі з пошуком роботи і втрата цікавості до професії. За даними опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, троє з п”яти українців не працюють за спеціальністю (57% респондентів), а серед тих, хто вимушений був змінити вид діяльності, лише чверть хотів би повернутись у професію. 

Найчастіше до зміни професії українців підштовхує незадоволеність зарплатою. Про це заявила третина опитаних (33% опитаних). Дещо більше чверті відчули складнощі з пошуком роботи, у зв’язку з чим прийняли рішення про перекваліфікацію (29% опитаних). Чверть «білих комірців» розчарувалися у вибраному напрямку (26%), і ще трохи більше п’ятої частини вирішили випробувати свої сили в чомусь іншому (22%).

Кожен шостий змінив професію з причини відсутності кар’єрних перспектив на попередній роботі (17% опитаних). А один із десяти зіштовхнувся з професійним вигоранням (9%). Як показало опитування, значно рідше змінюють сферу діяльності через складність роботи(7%). Також практично не має значення престиж професії(6%).

Більшість «білих комірців» не шкодують про зміну професії та навіть, навпаки, раді, що все склалося саме таким чином. При цьому двоє з п’яти вважають, що зробили правильний вибір, оскільки повністю задоволені своєю роботою. Менше третини радіють, що працюють не за спеціальністю, незважаючи на незадоволеність поточною роботою. І дещо більше чверті задоволені своєю роботою, але жалкують, що працюють не за профілем. Варто зазначити, що саме жінки схильні більше шкодувати про те, що колись пішли працювати не за спеціальністю.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *