Помер британський актор Шон Коннері, який зіграв класичного Джеймса Бонда

Помер британський актор Шон Коннері, який зіграв класичного Джеймса Бонда

У віці 90 років помер відомий британський актор Шон Коннері, який отримав всесвітнє визнання та славу за роль класичного Джеймса Бонда. Про це повідомляє BBC.

Видання пише, що за словами його сина сер Шон спокійно помер уві сні на Багамських островах, бо “деякий час хворів”. Джейсон Коннері додав, що “це сумний день для всіх, хто знав і любив мого тата, і сумна втрата для всіх людей у всьому світі, які насолоджувались чудовим даром, який він мав як актор”.

Нагадаємо, що Шон Коннері народився у Шотландії в 1930 році, а акторську кар’єру розпочав на початку 1950-х, у Единбурзькому королівському театрі. Наприкінці 1950-х Коннері стали пропонувати ролі в кіно — від масовки до головних героїв.

Але справжня слава прийшла до нього з роллю шпигуна Джеймса Бонда. Коннері зіграв головну роль в семи фільмах «бондіани». За версією Американського інституту кіно, його Бонд став третім у списку найкращих героїв у кіно. Випереджають його лише Індіана Джонс у виконанні Гаррісона Форда та Аттікус Фінч у виконанні Грегорі Пека.

Однак свої головні нагороди Коннері отримав не за Бонда, а за фільм «Недоторканні» 1987 року про гангстерів та Аль Капоне. Того року Коннері отримав премію «Оскар» за кращу чоловічу роль другого плану, премію «Золотий глобус» за кращу чоловічу роль другого плану та ще низку нагород.

Акторську кар’єру Коннері завершив у 2000 році. Того ж року він отримав титул сера від британської королеви.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.