Слова Папи Римського про російський гуманізм обурили українців: що відповіли

Слова Папи Римського про російський гуманізм обурили українців: що відповіли

Папа Римський Франциск зробив чергову заяву, яка викликала різку критику та обурення з боку українців, пише Yahoo.

«Мене вражає ота жорстокість, яка не притаманна російському народові, можливо… бо російський народ — це великий народ; це [жорстокість] найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду, найманців… Я волію думати так, бо маю велику пошану до російського народу, до російського гуманізму», — заявив понтифік.

Він додав, що Достоєвський «донині надихає нас, надихає християн думати про християнство».

Як зазначає Suspilne, посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив, що достатньо просто відвідати зараз Україну, щоб побачити наслідки російського «гуманізму».

«Щоб усвідомити російський „гуманізм“, у який вірить Папа, було б достатньо просто відвідати зараз Україну і побачити, як 4,5 мільйони людей залишилися без електрики та води, „насолоджуючись“ цим російським „гуманізмом“: накази бомбардувати Україну віддають та кнопки запуску ракет натискають не найманці, а щирі російські „гуманісти“ — послідовники Достоєвського», — написав Юраш у Facebook.

Пані посол України у США Оксана Маркарова також відреагувала на заяву Папи Франциска та заявила, що Папа неуважно читав Достоєвського, інакше не дивувався б жорсткості росіян.

«А декілька інших творів російських письменників/поетів, включно з Пушкіним, Купріним, Булгаковим, як і навіть поверхневе вивчення правдивої історії нашого регіону, показало б, що гуманізмом не пахло в Московії ні при Івані Грозному в 1547-му, ні в 1708, коли було брутально вирізано Батурин, ні в кожній події після того…», — написала дипломатка у Facebook.

7 листопада очільник Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав зустрівся з Папою Франциском у Ватикані та вручив йому фрагмент російської міни, яка у березні знищила фасад храму УГКЦ в Ірпені. Він наголосив на тому, що за пропозиціями миру, які надходять до України з Росії, стоїть заперечення права на існування українського народу, його історії, культури і в тому числі церкви. Вони несуть в собі заперечення самого права на існування української держави, визнаної міжнародною спільнотою з її суверенітетом та територіальною цілісністю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *