Нещодавно стало відомо про те, як президент Росії Володимир Путін впливав на думку Дональда Трампа щодо України під час їхньої першої зустрічі в Гамбурзі, що відбулася 7 липня 2017 року, повідомляє The New York Times.
За словами очевидців, російський лідер навмисно формував негативне ставлення Трампа до України, називаючи її «корумпованою та штучною державою».
Під час закритої зустрічі Путін активно критикував Україну, намагаючись представити її як державу, яка не має права на незалежність. Він також виправдовував анексію Криму та підтримку проросійських сепаратистів на сході України, заявляючи, що Росія має законні права впливати на події в країні.
Дональд Трамп, який прийшов на зустріч із чіткою проукраїнською позицією, розробленою його радниками, був підданий значному тиску з боку Путіна. За словами очевидців, Трамп навіть запитав думку російського лідера щодо надання зброї Україні. Путін назвав це «помилкою» і попередив, що Україна постійно вимагатиме більше допомоги.
Після цієї зустрічі держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що буде потрібно докласти значних зусиль, щоб змінити думку президента щодо України. Тіллерсон підкреслив, що Путін продемонстрував майстер-клас із психологічного тиску на Трампа, намагаючись схилити його до більш проросійської позиції.
Ця зустріч є важливою в контексті подальших дій адміністрації Трампа. Згодом відбулася відома зустріч у Гельсінкі, де Трамп публічно заявив, що більше вірить словам Путіна, ніж власним розвідувальним агентствам, щодо втручання Росії у вибори 2016 року.
Інцидент у Гамбурзі став початком формування ворожого ставлення Трампа до України, яке могло вплинути на його подальші політичні рішення. Дії Путіна на цій зустрічі демонструють спробу Росії послабити підтримку України з боку США та зміцнити свої позиції в регіоні.
Якщо Трампа знову оберуть президентом, його ставлення до України, сформоване під впливом Путіна, може мати серйозні наслідки для українсько-американських відносин та майбутнього підтримки України, зазначає видання.