20 Липня, 2024

Остання жінка-монарх світу зреклася престолу: як Маргрете II підтримувала Україну

Королева Данії Маргрете II під час традиційної новорічної промови несподівано оголосила про своє зречення від престолу, повідомляє Obozrevatel.

Остання жінка-монарх світу зреклася престолу: як Маргрете II підтримувала Україну

83-річна королева, яка зійшла на трон у 1972 році, зазначила, що після минулорічної операції на спині вона задумалася про майбутнє і вирішила передати відповідальність наступному поколінню.

«Я вирішила, що зараз настав час. 14 січня 2024 року — через 52 роки після того, як я змінила свого дорогого батька — я піду у відставку з поста королеви Данії, — сказала королева. — Я залишаю трон своєму синові, кронпринцу Фредеріку».

Після смерті британської королеви Єлизавети ІІ у вересні 2022 року Маргрете ІІ стала останньою жінкою-монархом у світі та монархом з найдовшим правлінням в Європі. Крім того, в липні вона також стала монархом з найдовшим правлінням в історії Данії.

У Данії влада офіційно належить обраному парламенту та його уряду. Монарх зазвичай залишається поза партійною політикою і представляє країну з традиційними обов’язками, включаючи державні візити та участь у національних святах.

Королева Маргрете II висловила одну з найбільш категоричних позицій королівських родин щодо подій на початку повномасштабної війни в Україні, яку розпочала Росія. У заяві, опублікованій на офіційному сайті Королівського двору Данії, йдеться:

«Мені дуже сумно спостерігати за тим, що відбувається в Україні. Прогрес і надія, які розквітли в Європі після падіння Берлінської стіни, тепер руйнуються на наших очах».

Остання жінка-монарх світу зреклася престолу: як Маргрете II підтримувала Україну

Королева висловлювала співчуття данців народу України, занепокоєння жахливими наслідками бойових дій та відзначила героїзм українських борців за свободу. Наприкінці свого виступу вона додала: «Нехай ця безглузда війна якомога швидше закінчиться».

Королівська родина Данії також передала 1 000 000 датських крон (близько 147 400 доларів) на допомогу жертвам війни в Україні. Ця благодійна сума надійшла від Фонду королеви Маргрети та принца Генріка та Фонду кронпринца Фредеріка та кронпринцеси Мері. Кошти були перераховані до фонду «Разом за Україну», який створили численні благодійні організації Данії.