20 Липня, 2024

Ракетні удари РФ по Україні вбили десятки людей, атаковано головну дитячу лікарню

Росія в понеділок влучила ракетою в головну дитячу лікарню Києва серед білого дня та обстріляла інші міста України, внаслідок чого загинуло щонайменше 36 цивільних осіб у найсмертоноснішій хвилі авіаударів за останні місяці. Про це пише Reuters.

Ракетні удари РФ по Україні вбили десятки людей, атаковано головну дитячу лікарню

Батьки з немовлятами ходили вулицею біля лікарні, приголомшені, у паніці та у сльозах після рідкісної денної повітряної атаки. Вікна були розбиті, а панелі зірвані, сотні мешканців Києва допомагали розчищати уламки.

«Це було страшно. Я не могла дихати, намагалася прикрити своє дитя. Я намагалася прикрити сина цією тканиною, щоб він міг дихати», — розповіла 33-річна Світлана Кравченко..

Уряд оголосив вівторок днем жалоби. Протиповітряна оборона збила 30 з 38 ракет, повідомили у повітряних силах. 50 цивільних будівель, включаючи житлові будинки, бізнес-центр та дві медичні установи, були пошкоджені в Києві, центральних містах Кривий Ріг та Дніпро, а також у декількох східних містах.

Відео, отримане Reuters, показало ракету, яка падає з неба прямо на дитячу лікарню, після чого слідував великий вибух. Місцеперебування локації на відео було підтверджено за видимими орієнтирами. Служба безпеки України ідентифікувала ракету як крилату ракету Х-101.

Щонайменше 22 людини, включаючи двох дітей, загинули в Києві, а ще 82 отримали поранення внаслідок основного ракетного обстрілу та іншого удару, що стався через дві години, повідомили чиновники. 11 людей загинули в Дніпропетровській області, а 64 отримали поранення, повідомили регіональні чиновники. Троє людей загинули в східному місті Покровськ, де ракети влучили в промисловий об’єкт, сказав губернатор.

Міністерство оборони Росії заявило, що його сили завдали ударів по об’єктах оборонної промисловості та авіабазах в Україні. Москва неодноразово заперечувала атаки на цивільних осіб та цивільну інфраструктуру, хоча її атаки вбили тисячі цивільних осіб з моменту початку вторгнення в лютому 2022 року.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде відповідати і закликав західних союзників Києва дати рішучу відповідь на атаку.

«Ми будемо мститися цим людям, ми дамо потужну відповідь з нашого боку Росії, це точно. Питання до наших партнерів: чи можуть вони відповісти?» — сказав Зеленський, перебуваючи в Польщі під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

Дипломати повідомили, що Рада Безпеки ООН збереться у вівторок на запит Великої Британії, Франції, Еквадору, Словенії та Сполучених Штатів.

«Ця безжальна агресія — повне нехтування людським життям, підриваючи європейську та трансатлантичну безпеку — ось чому лідери цього тижня дадуть значні зобов’язання з безпеки Україні», — написала посол США в Україні Бріджит Брінк на X.

Ракетні удари РФ по Україні вбили десятки людей, атаковано головну дитячу лікарню