18 Липня, 2024

Чи вірять біженці за кордоном у перемогу України: опитування

З 20 по 26 квітня Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування українських біженців для ГО «Центр стратегічних комунікацій «Форум».

Чи вірять біженці за кордоном у перемогу України: опитування

Були опитані українські біженці, які покинули Україну після 24 лютого 2022 року та наразі проживають у Німеччині, Польщі та Чехії.

Як показало опитування, більшість українських біженців у вищезазначених країнах — 80% — вірять, що Україна виграє війну. Близько 40% з них повністю впевнені в цьому, інші 40% вважають, що Україна скоріше переможе, ніж програє. 6% вважають, що Росія переможе, точно чи радше так, а решта не впевнені щодо переможця.

Чи вірять біженці за кордоном у перемогу України: опитування

Водночас 51% українських біженців підтримують варіант, коли Україна стане членом НАТО, але з гарантіями безпеки, які поширюються лише на підконтрольні Уряду території.

В такому випадку звільнення нині окупованих територій варто відкласти на майбутнє, зазначають опитувані. Не підтримують цей варіант — 33%, не визначилися — 16%.

Попри відсутність деяких соціологічних даних, КМІС вважає, що отримані результати все ж зберігають значну репрезентативність, що дозволяє аналізувати суспільні настрої українських біженців.