Річард Гір заспівав на сцені Карнегі-Холлу на підтримку України

Річард Гір заспівав на сцені Карнегі-Холлу на підтримку України

Актор Річард Гір провів благодійний концерт для України в Карнегі-Холлі, на якому було зібрано 360 000 доларів США для гуманітарної організації Direct Relief, яка надає медичну допомогу. Про це пише ABC News. Сам Гір уперше заспівав на цій сцені.

Серед виступаючих були сопрано Енджел Блю, меццо-сопрано Деніс Грейвс та Ізабель Леонард, піаніст Євген Кіссін, скрипалі Мідорі та Іцхак Перлман, лауреат премії Тоні Едрієнн Уоррен, співак Майкл Файнштейн, джазова вокалістка Сесіль Маклорін Салвант та інші зірки.

«Ми визнаємо боротьбу українців як нашу боротьбу за право на самовизначення, за свободу, за більш справедливий і безпечніший світ, заснований на мудрості та любові», – сказав Гір зі сцени. Він процитував Леонарда Бернштейна, диригента, який провів понад 400 виступів у Карнегі: «Ленні сказав: «Це буде нашою відповіддю на насильство». Робити музику інтенсивнішою, красивішою, більш відданою, ніж будь-коли раніше».

Фото з заходу можна подивитися тут, а також тут.

Перша леді України Олена Зеленська виступила на записаному відео, а посол України в ООН Сергій Кислиця – особисто.

Серед глядачів була Джамала, українська співачка, чия «1944» перемогла на Євробаченні-2016. Український хор «Думка» з Нью-Йорка заспівав гімн України та заповнив проходи під заключний номер «Somewhere» з «Вестсайдської історії» Бернштейна.

«Всі ми в Карнегі-Холлі відчували, що повинні зробити все, що в наших силах, щоб зібрати якомога більше людей на підтримку українського народу, – сказав виконавчий директор Карнегі-Холлу Клайв Гіллінсон. – Вони також борються за кожну націю у світі, яка наважується поставити під сумнів право могутньої нації зловживати владою, намагаючись вирішити майбутнє за них, і, якщо вони відмовляються, роблячи все можливе, щоб їх знищити».

Виступу передували близько 30 хвилин промови про війну та зусилля України щодо видбиття вторгнення Росії. Багато хто з зірок вдягнув одяг та аксесуари у синьо-жовтих кольорах.