Використання роботизованих технологій в будівництві може стати вирішальним фактором для швидкої відбудови України, надаючи сучасне, енергоефективне житло для постраждалих громадян. Таку технологію пропонує стартап Groupus, повідомляє TechCrunch.
Компанія планує використати роботів для допомоги у відбудові України, що дозволить зробити цей процес швидшим та ефективнішим.
Засновник стартапу Маркус Фурманн, вже має досвід у запуску інноваційних проєктів, зокрема, є співзасновником платформи Delivery Hero. Його дружина – українка, і після того, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення, він придумав свій проєкт, який може допомогти у відбудові.
Стартап займається виготовленням будівель за допомогою роботизованих інструментів, і наразі компанія залучила 100 мільйонів євро інвестицій для розширення своїх можливостей. Основний акцент – це швидке та екологічне будівництво, що дозволяє значно зменшити витрати на робочу силу і час.
Для створення модульних будівельних елементів, включаючи стіни та стелі, використовуються роботи, які інтегруються з програмним забезпеченням для управління процесом будівництва. Це дозволяє вести точний облік витрат, оцінювати вуглецевий слід і оптимізувати управління будівлями.
За словами Фурманна, технологія дозволяє зібрати дев’ятиповерховий будинок на 50% швидше, ніж при звичайних будівельних методах.
Наразі Gropyus співпрацює з українською організацією “One Ukraine”, щоб реалізувати перший пілотний проєкт в Україні. Планується побудувати 50-100 квартир за підтримки приватних інвесторів, що дозволить зосередити державні ресурси на інших важливих завданнях.