20 Липня, 2024

Влітку РФ посилить депортацію українських дітей: американський Інститут вивчення війни

Російська влада готується посилити депортацію українських дітей до своєї території протягом літа 2024 року, ще більше утверджуючи ще одну складову геноцидної кампанії Росії в Україні. Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW), пише Ukrinform.

Влітку РФ посилить депортацію українських дітей: американський Інститут вивчення війни

Згідно зі звітом, глава так званої ЛНР Леонід Пасечник заявив 27 травня, що російські федеральні суб’єкти (регіони, які є складовими частинами РФ) «прийматимуть» понад 12 000 дітей з окупованої Луганської області протягом 2024 року, і що російська програма «Корисні канікули» спонсоруватиме 40 000 дітей з окупованої території України для «відвідування» Росії на літні табори та освітні заходи.

Пасечник також повідомив, що літні табори для дітей в окупованому Криму та в межах Росії готуються «прийняти» понад 600 дітей з окупованої частини України протягом літа, включаючи літній табір «Океан» у Владивостоці, Приморському краї (що знаходиться ближче до Аляски, ніж до України).

Міністерство праці окупованої Херсонської області також оголосило, що невизначена кількість дітей з області поїде до табору «Океан» для «освітньо-спортивної та культурної програми». Сенатор окупованої Херсонської області Андрій Алексєєнко повідомив 27 травня, що 575 дітей з області проведуть три тижні у літніх таборах в окупованому Криму та у республіці Адигея на кошти федеральних суб’єктів Росії.

«Міністерство освіти і науки ЛНР» повідомило, що невизначена кількість підлітків з окупованої Луганської області відвідають військово-патріотичний спортивний табір на території табору «Авангард» у Волгоградській області Росії, де вони будуть навчатися військовій інженерній справі, тактиці, вогневому бою, стрибкам з парашутом, зв’язку, основам національної безпеки, експлуатації дронів та тактичній медицині.

«Попри спроби Росії представити літні табори для українських дітей як тимчасові рекреаційні та освітні заходи, вони є фундаментальною складовою кампанії Росії щодо депортації українців, включаючи дітей. Примусове переселення дітей з однієї групи в іншу є визнаним актом, що становить геноцид, і багатокомпонентні схеми Росії з депортації українських дітей до Росії можуть бути класифіковані як акти геноциду», — зазначили аналітики ISW.

За висновками Інституту, українські діти, які були депортовані до Росії на такі «вакації» або «літні табори», стикаються з програмами русифікації, що передбачають їх ізоляцію від українських родин, мови, культури та історії.

Влітку РФ посилить депортацію українських дітей: американський Інститут вивчення війни

«Російська влада ймовірно збільшить зусилля з депортації протягом літа під покровом літніх канікул, проте ці програми являють собою геноцидні акти проти українського народу, попри спроби Росії приховати їх як тимчасові та позитивні освітні можливості», — заявили аналітики ISW.