Журналіст з РФ продав свою Нобелівську премію, щоб допомогти біженцям з України

Журналіст з РФ продав свою Нобелівську премію, щоб допомогти біженцям з України

Нобелівську премію миру, яку російський журналіст Дмитро Муратов виставляв на аукціон, щоб зібрати гроші для українських дітей-біженців, продали в понеділок ввечері за 103,5 мільйона доларів, пише Politico.

Прес-секретар Heritage Auctions, який займався продажем, не зміг підтвердити особу покупця, але сказав, що переможна ставка була зроблена через довіреність. Живий аукціон відбувся у Всесвітній день біженців. Раніше найбільша сума, яку коли-небудь платили за Нобелівську премію, становила 4,76 мільйона доларів у 2014 році, коли Джеймс Вотсон, чиє спільне відкриття структури ДНК принесло йому Нобелівську премію в 1962 році, продав свою. Через три роки сім’я його співодержувача Френсіса Кріка отримала 2,27 мільйона доларів на торгах, які також проводила Heritage Auctions.

Муратов, який був нагороджений премією у жовтні 2021 року, допоміг заснувати незалежну російську газету «Новая газета» і був головним редактором видання, коли воно закрилося в березні на тлі тиску Кремля на журналістів і громадське інакомислення через вторгнення Росії в Україну.

Муратов задумав продати свій приз з аукціону, оскільки він уже оголосив, що пожертвує супровідну грошову винагороду в розмірі 500 000 доларів на благодійність. Ідея пожертви, за його словами, «полягає в тому, щоб дати дітям-біженцям шанс на майбутнє». Кошти підуть безпосередньо ЮНІСЕФ на допомогу дітям, переміщеним через війну в Україні.

Розплавлені 175 грамів 23-каратного золота, що містяться в медалі Муратова, коштували б приблизно 10 000 доларів.

З моменту приходу Путіна до влади понад два десятиліття тому було вбито майже два десятки журналістів, у тому числі щонайменше четверо, які працювали на газету Муратова. Сам він дуже критично ставиться до анексії Криму та війни, як зазначає видання.

Муратов і представники «Спадщини» сказали, що навіть ті, хто не бере участь у торгах, все ще можуть допомогти, зробивши пожертви безпосередньо ЮНІСЕФ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *