Росія вкрала українську пшеницю на 1 мільярд доларів – NASA

Росія вкрала українську пшеницю на 1 мільярд доларів – NASA

Україна втратила пшениці щонайменше на 1 мільярд доларів – її було зібрано на тимчасово окупованих РФ територіях, згідно з дослідженнями, отриманими з використанням супутникових зображень NASA. Про це повідомляє Bloomberg.

Аналіз дає уявлення про те, що відбувається на окупованих територіях, де інформація жорстко контролюється. Він використовує модель машинного навчання, яка виявляє зміни текстури та кольору на основі часових рядів супутникових зображень, щоб нанести на карту місця зібраного чи незібраного врожаю.

З тимчасово окупованих територій зібрано майже 6 мільйонів тонн пшениці, повідомляє NASA Harvest. Зібрано близько 88% озимих культур, посіяних на окупованих територіях, а незібрані площі були переважно вздовж лінії фронту. Російські кораблі експортували це зерно до країн, включаючи Лівію та Іран.

Майже чверть української пшениці вирощується на землях, які Росія стверджує, що анексувала, хоча частина цієї території контролюється Україною. Головний прокурор Швейцарії, провідного центру торгівлі сировиною, попередив, що комерціалізація награбованої сировини може становити військовий злочин.

Найбільший український виробник HarvEast заявив, що всі озимі культури, які він висадив на своїх землях у Донецькій області, зібрали окупанти цього літа.

«Цього року озима пшениця дала дуже високий урожай для цього регіону завдяки сприятливим погодним умовам, — зазначив генеральний директор Дмитро Скорняков. — Все, що збирали на наших полях, розкрадали і вивозили з України».