13 Липня, 2024

Росія використала діпфейк Тома Круза для дискредитації Олімпіади

Російські агенти використали діпфейк американського актора Тома Круза в пропагандистському відео, спрямованому на дискредитацію Олімпійських ігор у Парижі. Нагадаємо, що Міжнародний олімпійський комітет (МОК) ввів обмеження на участь російських спортсменів в Олімпіаді через війну Росії проти України, пише TVP World.

Росія використала діпфейк Тома Круза для дискредитації Олімпіади

Відео під назвою «Олімпіада впала», що є відсилкою до фільму 2013 року «Падіння Олімпу», використовує згенерований штучним інтелектом голос актора з фільму «Top Gun», щоб поширювати фальшиві звіти про нібито корупцію в Міжнародному олімпійському комітеті (МОК) та дискредитувати його президента Томаса Баха.

Частини відео, яке вперше з’явилося у Telegram-каналі в 2023 році, пояснюють, що місія Круза з очищення спорту базується на його вигаданому персонажі Джеррі Магвайрі, який стає одержимим сприйманою нечесністю в спортивному менеджменті.

Творці відео, тіньова група, яку Microsoft Threat Analysis Center (MTAC) називає Storm-1679, також опублікували фальшиві рекомендації від знаменитостей, включаючи фейковий пост у соціальних мережах, нібито від Девіда Бекхема, в якому сказано: «Том, бачив твоє шоу з @‌netflix зі своєю родиною! Радий бути частиною цього проєкту!»

У звіті, опублікованому цього тижня, Microsoft заявила: «Відео «Олімпіада впала» стало першим свідченням того, що виявилося масштабною кампанією Storm-1679.

«Паризькі літні Олімпійські ігри 2024 року були однією з головних цілей Storm-1679 щонайменше з літа 2023 року, але MTAC раніше спостерігав, як ця група активно націлювалася на українську спільноту біженців, що проживає в США та Європі. Їхня основна тактика полягає у створенні фальшивого контенту, який імітує репутаційні медіа».

У звіті також зазначається: «Ці постійні російські операції з впливу мають дві основні цілі: знизити репутацію [Міжнародного олімпійського комітету] на світовій арені та створити очікування насильства під час літніх Олімпійських ігор 2024 року в Парижі».