20 Липня, 2024

Російські війська наступають на Харківщину: заяви Зеленського та Міноборони

Російські війська здійснили бронетехнічну наземну атаку в п’ятницю поблизу другого в Україні міста Харкова та зробили невеликі наступи, відкривши новий фронт у великій війні, яка з жовтня 2022 року, після визволення Лиману та Ізюму, ведеться на сході та півдні. Про це повідомляє Reuters.

Російські війська наступають на Харківщину: заяви Зеленського та Міноборони

Україна направила підкріплення, оскільки бої точилися в прикордонних районах регіону, повідомили в Міноборони, додавши, що Росія обстріляла прикордонне місто Вовчанськ з керованих авіабомб і артилерії.

«Росія почала нову хвилю контрнаступальних дій на цьому напрямку, — заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції в Києві. — Зараз на цьому напрямку йде запекла боротьба».

Україна попереджала про нарощування росіян у цьому районі, що потенційно сигналізує про підготовку до наступу або спробу відволікти й стиснути перенапружених і значно менших за кількістю захисників України. Поки невідомо, чи буде Москва розвивати атаку. Зеленський заявив, що Росія може готувати великий наступ цієї весни чи літа. Сили Києва були готові зустріти штурм у п’ятницю, але Москва могла направити більше військ у цей район, сказав він журналістам.

«Близько 5 години ранку під прикриттям бронетехніки противник намагався прорвати нашу оборону, — повідомили в Міноборони. — Наразі ці атаки відбито, бої різної інтенсивності тривають».

Губернатор Харківщини назвав протяжність кордону та населені пункти в ньому «сірою зоною» та підтвердив активні бойові дії. Високопоставлене українське військове джерело, яке відмовилося назватися, повідомило, що російські війська просунулися на 1 км (0,6 милі) всередину українського кордону біля Вовчанська. Джерело повідомило, що російські війська мали на меті відкинути українські війська на 10 км всередину України в рамках спроб створити буферну зону, але ЗСУ намагалися їх стримати.

Російські війська наступають на Харківщину: заяви Зеленського та Міноборони

Україна витіснила російські війська з більшої частини Харківської області у жовтні 2022 року. Але після того, як витримали український контрнаступ минулого року, російські загарбники повернулися в наступ і повільно просуваються в Донецькій області. У березні президент Росії Путін закликав до створення буферної зони на території України. За його словами, це потрібно для захисту Росії від обстрілів і вторгнень на кордон.